Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Vyplatí se po Praze cestovat MHD, taxi, nebo vypůjčeným vozem?

Vyplatí se po Praze cestovat MHD, taxi, nebo vypůjčeným vozem?

Vyplatí se po Praze cestovat MHD, taxi, nebo vypůjčeným vozem?

V Praze se naskýtá hned několik možností dopravy. Lze cestovat MHD, taxi, pronajmout si vůz a řídit sám, či si jej pronajmout i s řidičem. Jednotlivé varianty porovnáme a řekneme si,  pro koho a v jakých případech jsou nejvhodnější.

MHD

MHD v Praze má poměrně širokou síť, zvláště v centru. Je relativně rychlá a pro návštěvníky levná. Většina pražanů s ní dojíždí do práce, turisté se dopravují na zajímavá místa. Na druhou stranu ale tento způsob dopravy skýtá několik nevýhod. Navzdory husté síti existují hůře dostupná místa, zejména na jihu a okrajích metropole. Výluky jsou na denním pořádku, prodlevy mezi linkami dlouhé a některá části, například letiště, jsou až ostudně opomíjeny. Linky mohou nabírat zpoždění, cestování se zavazadly je nepříjemné. Lidé s reprezentativním oblečením se pak MHD zpravidla vyhýbají úplně, neboť se v ní oděv snadno pomačká či znečistí.

Taxi

Taxi je v Praze dobrou volbou, pakliže se potřebujete rychle dostat z místa na místo. Místní taxikáři znají dopravní situaci a vědí, kudy jet. Horší je to s jejich poctivostí, o níž kolují opravdu peprné historky. Jsou zdokumentovány i případy, kdy si nepoctivý řidič taxi služby naúčtoval bezmála 200 Kč za kilometr jízdy. Cesta tímto způsobem tak vyžaduje zvýšenou pozornost.

Pronájem vozidla

Pronájem je služba pro lidi, kteří chtějí cestovat pohodlně a včas. S vozidlem je cesta příjemnější, než s MHD, a zároveň se nemusíte obávat nepoctivého jednání taxikářů. Po určitém počtu najetých kilometrů bude pronájem oproti taxi výhodnější. Můžete si vybrat vozidlo dle svého uvážení a potřeb, od těch nejmenších, se kterými zaparkujete téměř všude, po luxusní, která vás budou reprezentovat. Nevýhodou je především cena, služba zkrátka není pro úplně každého. Čas od času vás pak potrápí dopravní situace a obtížnější hledání místa k parkování. I přesto se však pronájem vyplatí, zvláště pokud máte v plánu urazit alespoň dvacet a více kilometrů za den a MHD pro vás nepřipadá v úvahu.

Pronájem vozidla s řidičem

Vozidlo s řidičem oceníte tehdy, pokud se nechcete o nic starat. Řidič vás vyzvedne na vámi určeném místě a doveze dle dohody. Cena je zpravidla předem domluvená, takže se můžete zabývat něčím úplně jiným. Vozidlo s řidičem není jen prémiová služba pro ty nejnáročnější klienty. Může být velmi praktická, například pokud cestujete na dovolenou a potřebujete odvést na letiště. V některých případech je pak vozidlo s řidičem téměř nutností, například při vyzvedávání důležitého obchodního partnera.

Příklad ze života

Výhody a nevýhody jednotlivých variant si nejlépe ukážeme na příkladu. Vracíte se se svojí družkou z dovolené na Letiště Václava Havla s příletem v ranních hodinách a přemýšlíte nad tím, jak se co nejpohodlněji dostat domů na Prahu 2.

MHD

Cesta MHD je možná a relativně levná, nicméně budete unaveni z cesty hodinu bloudit Prahou se všemi zavazadly.

Taxi

S taxi vás čeká 20 km dlouhá cesta, za půl hodiny jste pohodlně doma. Cena se bude pohybovat okolo 600 Kč za předpokladu, že narazíte na poctivého taxikáře. Budete-li objednávat předem, může se vám však varianta značně prodražit v případě zpoždění letu. Řidič si čekání naúčtuje také.

Pronájem vozidla

Vyplatí se tehdy, pokud budete kromě cestování z letiště podnikat v následujících dnech ještě další jízdy.

Pronájem vozidla s řidičem

Tato varianta vás bude stát 499 Kč s tím, že nezáleží na tom, v kolik hodin přiletíte, kde v Praze bydlíte či zda váš let nabere zpoždění. Oproti taxi se tedy vyplatí.

Závěr

Jednoznačně lze říci, že doprava v Praze je nejlevnější pomocí MHD. Zároveň je to ale velmi nepohodlný způsob cestování, zejména na delší vzdálenosti či se zavazadly. Zajímavou alternativou je tak vozidlo s řidičem, které vás pohodlně dopraví, kamkoli si budete přát.

Taxi v Praze nemá dobrou pověst, přesto jeho služby můžete uvítat. Zejména na velmi krátké vzdálenosti se vyplatí. Poslední variantou je pronájem vozu, který oceníte tehdy, pokud vás čeká více cest v krátké době.

Nakonec existují případy, ve kterých je vozidlo s řidičem nepostradatelné, například svatby, při organizování obchodní schůzky nebo firemní akce.

Na letiště i z letiště vás nejleněji přepraví Autopůjčovna OneTwoGo - podívejte se.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)