Kam na výlet

Naše Autopůjčovna OneTwoGo pro Vás připravila širokou nabídku měst, které Vás jistě zaujmou jako vhodný objekt na výlet. Pro Vaše pohodlí Vám naše autopůjčovna Praha nabízí celou řadu služeb, jakými jsou např. doprava osob, pronájem vozu s řidičem aj., které Váš výlet po kulturních památkách nejen České republiky, ale též Německé či Rakouské jistě zpříjemní.
Do Itálie za uměním

Do Itálie za uměním

Hodnocení města (2):

Itálie patří a téměř vždy patřila mezi oblíbené cíle českých návštěvníků. Důvodů je několik, tím nejznámějším však zůstává teplé podnebí a moře, které je z ČR bez problémů dostupné i automobilem. Tato země však může nabídnout mnohem více.

Města

Italská města jsou plná unikátních památek i příležitostí zažít na vlastní kůži chuť středomoří. Jedinými vadami na kráse jsou vysoké teploty v létě a jedny z nejdražších pohonných hmot v Evropě.

Řím a Vatikán

Hlavní město Řím se rozkládá ve střední Itálii, zhruba 1.300 km od Prahy. Prohlídku jeho nejvýznamnějších památek lze spolu s Vatikánem stihnout za jediný den, takže spíše než na delší pobyt je město vhodné na jednorázovou prohlídku. Určitě nevynechejte Koloseum, Forum Romanum, Kapitolské náměstí, Benátské náměstí a pomník Viktora Emanuella II., Fontanu di Trevi, Španělské schody, Pantheon, náměstí Piazza Navona, Andělský most a Andělský hrad, Náměstí Sv. Petra s Bazilikou Sv. Petra či Vatikánská muzea.

Pokud se do metropole vydáte neplánovaně, očekávejte před vstupem do památek fronty. Lepším řešením je tak zakoupit vstupenky předem, nebo si za poplatek domluvit přidání k cizojazyčné skupině návštěvníků s průvodcem. Pří delším pobytu se určitě vydejte k památkám večer, kdy budou nádherně nasvícené.

Vyjma pamětihodností můžete v Římě navštívit také nespočet obchodů s módními značkami. Nejvyšší koncentraci naleznete v okolí Piazza di Spagna a Via dei Condotti. V okolí Španělských schodů poté můžete nalézt obchody značek Versace, Armani, Prada, Gucci i Dolce&Gabbana. Pamatujte, že největší nákupní horečka začíná až kolem čtvrté odpoledne a trvá do noci. Naopak v největším poledním horku si Italové dopřávají siestu.

Florencie

Kolébka různých stylů a uměleckých směrů se nachází ve střední Itálii, zhruba 1.030 km od Prahy. Pokud byste měli v plánu jet z Říma do Benátek či opačně, budete mít tento skvost zapsaný v UNESCO přímo na cestě.

Florencie má opravdu bohatou minulost, což se projevuje i na jejích památkách. Mezi ty nejvýznamnější patří Dóm Santa Maria del Fiore, Giottova zvonice, radnice Palazzo Vecchio, slavný most Ponte Vecchio a mnoho dalších. Kromě úchvatné architektury ve městě rovněž naleznete nespočet muzeí se sbírkou cenných předmětů, v místní Akademii například sochu Davida od Michelangela.

Příroda

Pompeje

Na jihu Itálie se asi 250 km od Říma nachází starobylé Pompeje, město, které na začátku našeho letopočtu zasypal popel z vybuchlé sopky Vesuv. Ten dokázal uchovat mnoho maleb a nástěnných obrazů. Prvotní odhalení města provázel historický šok, neboť se ukázalo, že většina dochovaných vyobrazení je erotického charakteru. Pompeje jsou dnes přístupné spolu s dalšími méně známými městy Herculanea, Stabií, Oplontis a Boscoreale. Více na www.pompeiisites.org .

Monterosso al Mare La Spezia

Údajně nejlepší pláž v Itálii a jedna z nejlepších v celé Evropě se nachází kousek od města Monterosso al Mare mezi Janovem a Pisou, zhruba 1.100 km od Prahy. Vyznačuje se průzračnou vodou, kterou obklopují ostré útesy. Pokud se sem vypravíte, přibalte si kromě opalovacího krému také turistické boty, neboť podél pláže vedou turistické stezky.

Salento

Salento je část jižní Itálie na úrovni města Potenza, ve které můžete nalézt typické italské prostředí a přírodu jen málo ovlivněnou turistickým ruchem. Zvláště Salentinský poloostrov, z jehož pobřeží již vidíte na pohoří 80 km vzdálené Albánie, nabízí nádhernou přírodní scenérii pláží, olivových sadů, pozůstatků strážních věží a majáků.

Doporučený čas výletu: 8 hodin

Vzdálenost do Prahy: 900 Km

Dresden

Dresden

Hodnocení města (9):

Dresden nebo také česky Drážďany patří čechy k často navštěvovaným výletním místům saského Německa, neboť od Prahy jsou vzdáleny „pouhých“ 150 km. Drážďany patří k druhému největšímu městu Saska a kromě nich můžete navštívit i další známá německá města jako např. Chemnitz, Lipsko či Berlín, která jsou vzdálena nedaleko.

Proč právě Drážďany?

Drážďany, přestože byly za druhé světové války silně poničeny, patří nyní ke skutečným skvostům Německa, které mají svým obyvatelům i turistům co nabídnout. Historické centrum s řadou kulturních památek, nákupní střediska i zajímavosti v okolí, jako např. zámek Moritzburg, jenž si „zahrál“ coby kulisa ve známé pohádce Tři oříšky pro popelku – to jsou jen malé výčty toho, co Vám Drážďany mohou nabídnout. Pokud se chcete sami přesvědčit o jeho krásách, využijte skvělých služeb naší autopůjčovny OneTwoGo a objednejte si některou z našich skvělých služeb, jako např. přepravu osob či vůz s řidičem.

Doporučený čas výletu: 8-10 hodin

Vzdálenost do Prahy: 155 Km

Wien

Wien

Hodnocení města (4):

Vídeň, hlavní město Rakouska, které díky naší autopůjčovně OneTwoGo a jejím skvělým službám můžete pohodlně a bez obav navštívit i Vy, není zcela určitě nutné představovat. Vídeň patří nejen k největšímu městu Rakouska, ale zároveň tvoří nejvýznamnější kulturní, politické a hospodářské centru země.

Proč právě Vídeň?

Vídeň je skutečným historickým klenotem, o čemž svědčí i skutečnost, že v roce 2011 byla zapsána na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Vídeň je však nejen kolébkou významných historických a kulturních památek, jakými je např. barokní zámek Schönbrunn či Belvedere anebo podivuhodný Hunderwasserhaus při jehož výstavbě nebyl použit jediný kousek umělé hmoty. Vídeň nabízí široké též spektru vyžití každému, kdo touží ochutnat např. jedinečné gastronomické lahůdky, shlédnout nejnovější módní trendy anebo se jen procházet překrásným historickým centrem města.

Vídeň patří k městům, které rozhodně stojí za shlédnutí. Neváhejte proto a využijte skvělých služeb naší autopůjčovny OneTwoGo a reservujte si transfer osob či pronájem vozu s řidičem.

Doporučený čas výletu: 10-12 hodin

Vzdálenost do Prahy: 300 Km

Karlštejn

Karlštejn

Hodnocení města (30):

Karlštejn patří k jednomu z našich nejznámějších gotických hradů, jenž v roce 1848 založil Karel IV. Tento hrad byl vybudován naším českým králem a římským císařem jako místo pro uložení královských pokladů a je skutečně jedním z nejnavštěvovanějším výletním místem.

Proč právě Karlštejn?

Městys Karlštejn se nachází asi 30 km jihozápadně od Prahy a díky prověřeným a spolehlivým vozům z naší autopůjčovny OneTwoGo jej můžete navštívit skutečně za krátkou dobu. Kromě samotné návštěvy hradu je možné v podhradí navštívit Muzeum Betlémů, Muzeum voskových figur, Wax muzeum či Dům hodin. Za zmínku jistě stojí také možnost projet se v opravdovém kočáře taženého koňmi.

Doporučený čas výletu: 2-3 hodin

Vzdálenost do Prahy: 35 Km

Berlin

Berlin

Hodnocení města (6):

Berlín, hlavní město Německa, patří k další z řady měst, která můžete s naší autopůjčovnou OneTwoGo navštívit. Berlín, jenž se nachází cca. 350 km západně od Prahy, Vám nabídne vše, co si může současný moderní člověk přát. Od impozantních zámků a paláců až po nákupních centra, trhy a jezerní části města, konkrétně Zehlendorf či Köpenick, která určitě stojí za shlédnutí.

Proč právě Berlín?

Berlín Vám poskytne skutečně „všehochuť“ po čem jenom zatoužíte a to ať již jste milovníci kulturních památek, sportu, nakupování či dobrého jídla. Navštívit můžete jak krásnou Zoologickou zahradu, Technické či Filmové muzeum, tak si pochutnat na místních specialitách jakými jsou kebab či currywurst.  A pokud Vás celodenní shon unaví, můžete si odpočinout ve vyhlášených pivních zahrádkách a kavárnách, kde si příjemně posedíte u dobrého piva či kávy při sledování každodenního ruchu na ulici.

Navštivte Berlín s autopůjčovnou OneTwoGo, Vaší autopůjčovnou Praha. Využijte skvělých služeb, jakými jsou přeprava osob či zapůjčení vozu i s řidičem.

Doporučený čas výletu: 20-25 hodin

Vzdálenost do Prahy: 350 Km

Praha č.1

Praha č.1

Hodnocení města (38):

Prahu, jako hlavní město České republiky, není nutné vůbec představovat, neboť naší historickou chloubu zná každá správný Čech. Hlavní doménou Prahy je samozřejmě Pražský hrad, jenž se může pyšnit titulem „největší hradní komplex na světě a památková reservace UNESCO“.

Proč právě Praha?

Praha nabízí skutečně pestrou paletu společenského i kulturního vyžití. Naleznete zde nejen řadu cenných historických a kulturních památek, jako např. Karlův most, Prašnou bránu či Staroměstké náměstí, ale také řadu hospůdek a restaurací, nákupních center i sportovních arén. Pokud chcete Prahu skutečně poznat, potom využijte služeb naší autopůjčovny OneTwoGo, Vaší autopůjčovny Praha. Pro naše zákazníky zajistíme nejen přistavení a vyzvednutí auta v Praze zcela zdarma, ale navíc pro Vaše maximální pohodlí můžete využít hromadnou přepravu osob či pronájem vozu s řidičem. A pokud kromě překrásné Prahy toužíte poznat i jiné zákoutí České republiky, stačí si jen vybrat některé z našich výletních míst.

Doporučený čas výletu: 50-60 hodin

Vzdálenost do Prahy: 0 Km

Konopiště

Konopiště

Hodnocení města (20):

Zámek Konopiště je ideálním místem nejen pro rodinné výlety s dětmi, ale i pro jednotlivce. Díky své poloze patří k často navštěvovaným místům Středočeského kraje, které si najde své příznivce jak v letních, tak i zimních měsících.

Proč právě Konopiště?

Kromě překrásné architektury a skleníků, které zámek Konopiště svým hostům nabízí, Vás jistě zaujme též konopišťská herna se střelnicí, která patří ke skutečným kuriozitám, jenž v Čechách podobných objektech nemá obdobu. Kromě toho můžete shlédnout expozici muzea sv. Jiří, jež získala prestižní ocenění anebo můžete s naší autopůjčovnou OneTwoGo navštívit blízké kolegy zámky, jakými je např. zámek Jemniště či hrad Český Štenberk.

Doporučený čas výletu: 3-4 hodin

Vzdálenost do Prahy: 50 Km

Do Španělska za sluncem

Do Španělska za sluncem

Hodnocení města (5):

Stát na Pyrenejském poloostrově zaujme návštěvníky hned z několika důvodů. Kromě pláží a horkého podnebí jsou jimi památky, nezkrotná příroda, proslulé býčí zápasy i náboženské cesty, které lákají poutníky z celého světa.

Města

Madrid

Hlavní město Španělska leží v samém středu země, zhruba 2.200 km od Prahy. Vyznačuje se pompézností, širokými ulicemi a kombinací renesančního stylu s moderní architekturou.

Nejvýznamnější stavbou je Královský palác, neboli Palacio Real, který je pro srovnání zhruba 10x větší, než Buckinghamský palác v Londýně. Doporučujeme jeho prohlídku, která vám vyrazí dech. Stavba je obklopena rozsáhlými přírodními parky Casa de Campo, Jardin de Sabatini a zábavním parkem Parque de Atracciones. Naproti paláci stojí Catedral de la Almudena.

Poblíž centra dále naleznete obrazárnu Museo del Prado, obdélníkové náměstí Plaze de Espaňa s pomníkem Miguela de Cervantese a jeho románových postav. Jedno z nejkrásnějších náměstí je pak Plaze Mayor. Za návštěvu rovněž stojí muzeum Museo Arqueológico Nacional, ve kterém naleznete velký počet exponátů z historie lidstva a také kopii jeskyně Altamira, která je přístupná ze zahrady muzea.

Madrid je rájem i pro milovníky nakupování. Nejvíce obchodů naleznete v centru v ulici Gran Vía či v okolí Plaza Mayor a Puerty del Sol. V severní části města u metra Barrio del Pilar se nachází nákupní galerii La Vaguada s více než 350 obchody. Pro prémiové značky a exkluzivní módou doporučujeme navštívit čtvrť Salamanca.

Barcelona

600 km východně od Madridu se u Středozemního moře nachází město, které důvěrně zná každý fotbalový fanoušek. Svojí polohou u francouzských hranic je mnohem snadněji přístupné návštěvníkům a tím i známější.

Mezi nejvyhledávanější turistické cíle patří chrám Sagrada Familia od Gaudího. Staví se od roku 1883 a dodnes není dokončený. Přesto jde nejvýraznější dominantu města a jeho věže jsou přístupné veřejnosti.  V centru naleznete i další Gaudího známé stavby, dům Milà (Casa Milà), Battló (Casa Batlló) a Palau Guell. První dvě jmenované jsou součástí seznamu UNESCO.

Za pozornost rovněž stojí středověké loděnice Les Drassanes, kostel El Pi, kostel Santa Maria del Mar či klášter Pedralbes. Milovníky vodních tvorů potěší mořské akvárium, které naleznete v přístavu. Za návštěvu rovněž stojí bulvár Ramblas, údajně nejživější ulice na světě.

Sevilla

Město na jihu Španělska zhruba 530 km od Madridu je známé pro své býčí zápasy, které se konají spolu s dalšími lidovými slavnostmi především v dubnu v rámci svátku Feria de Abril. Pro tyto účely je zde vybudovaná speciální aréna Plaza de Toros dela Maestranza.

Město však zaujme i množstvím pamětihodností, které stojí za prohlídku. Zejména jde o Alcázar zapsaný v UNESCO, Sevillskou katedrálu, která je třetí největší v Evropě, její zvonici Giraldu, Torre del Oro, náměstí Plaza de España a mnoho dalších.

Santiago de Compostela

Město ležící zhruba 600 km severozápadně od Madridu je známé všem poutníkům. V místní katedrále se nachází hrobka Jakuba Staršího, jednoho z dvanácti biblických apoštolů. Každoročně se na toto místo koná Svatojakubská pouť, kterou by měl každý křesťan alespoň jedenkrát za život podniknout.

Příroda

Národní park Ordesa y Monte Perdido

Milovníci přírodních krás nemohou vynechat návštěvu některého ze španělských národních parků, celkem se jich zde nachází deset. Pokud toužíte poznat sílu mocného pyrenejského pohoří, můžete navštívit park Ordesa y Monte Perdido. Rozpíná se v okolí hory Perdu a Španělsko se o toto území ze seznamu UNESCO dělí s Francií. Dominantou je hluboký kaňon údolí Ordesa s množstvím půvabných kaskád vodopádů říčky Arazas. Na četných stezkách zde můžete ověřit svoji fyzickou kondici a spatřit spoustu unikátních rostlinných i živočišných druhů.

Doporučený čas výletu: 15 hodin

Vzdálenost do Prahy: 2000 Km

Kutná Hora

Kutná Hora

Hodnocení města (21):

Město Kutná Hora patří k významné památkové reservaci Středočeského kraje, která je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Kutná Hora je proslulá nejen řadou vzácných historických památek, jako např. kostel sv. Barbory či jezuitská kolej, ale také řadou festivalů, které se zde pravidelně konají.

Proč právě Kutná Hora?

Nejen samotná Kutná Hora, ale také okolí tohoto města je pestré na kulturní památky a rozhodně stojí za shlédnutí. Např. v nedalekém Sedleci stojí jistě za návštěvu Kostnice, která dělá skutečně čest svému jménu, neboť kosti najdete na každém kroku. Také malebný Hrádek, jenž z původní dřevěné tvrze získal gotickou podobu obytného sídla, by neměl ujít Vaší pozornosti. Kutná Hora je zkrátka ideálním místem pro strávení příjemné soboty či neděle a díky bohatému výběru služeb naší autopůjčovně OneTwoGo v podobě pronájmu transferu osob či pronájmu vozu s řidičem, si jí můžete prohlédnout kdykoliv.

Doporučený čas výletu: 3-4 hodin

Vzdálenost do Prahy: 65 Km

Salzburg

Salzburg

Hodnocení města (3):

Salzburg nebo také česky „Solnohrad“ je hlavním městem rakouské spolkové země Salcbursko a z Prahy jej díky naší autopůjčovně OneTwoGo můžete navštívit cca. za 4 hod. a 50 min. Salzburg se pyšní řadou historických pamětihodností, jakými je např. zámek Hellbrunn s řadou fontán, Salcburský chrám či muzeum anebo Mozartův dům, které určitě stojí za shlédnutí.

Proč právě Salzburg?

Salzburg je město kultury, umění a hudebních festivalů a zároveň rodným městem hudebního géniuse W.A. Mozarta, jehož odkaz na Vás dýchá na každém kroku. Okolí Salzburgu je ideálním místem pro konání výletů nebo dokonce pracovních jednání, neboť Vám díky své poloze poskytne vyvážený poměr mezi ruchem města a klidnou přírodní scenérií, jejíž součástí jsou jezera s průzračnou vodou, hory s pastvinami či vodopády. Vydejte se poznat rodiště W.A. Mozarta s naší autopůjčovnou OneTwoGo a využijte pro Vaše cesty některou z našich skvělých služeb, jakými je pronájem vozu s řidičem či přeprava osob.

Doporučený čas výletu: 12 hodin

Vzdálenost do Prahy: 340 Km

Praha č.2

Praha č.2

Hodnocení města (13):

Kam na výlet v Praze?

V Praze je blaze, možná i proto, že nudu tam nepotkáte. Historické památky, naučné stezky, zábavné parky, obchůdky a restaurace vás zvou na rodinný výlet, který nemusí brát konce. Zvlášť v případě, že se na něj vydáte na čtyřech kolech. Autem stihnete přes víkend poznat téměř celou Prahu. Zapomenout byste neměli fotoaparát, turistický deník  a dobrou náladu, samozřejmě. Kam tedy na výlet v Praze?

Zažijte Prahu jako z pohlednice

Jedete do Prahy poprvé? Poznejte hlavní metropoli, jak jste ji dosud znali jen z pohlednic. Navštivte historická místa, která jsou právě pohlednicemi tolik profláknutá. Vy je zkrátka musíte vidět na vlastní oči. A proto se projděte po více než 515 metrů dlouhém Karlově mostě, kde si prohlédnete až 31 soch významných osobností. Nezapomeňte se pokochat atmosférou Staroměstského náměstí, udělat si selfíčko u Prašné brány, projděte Židovské město a hlasité WOW si řekněte na Petřínské rozhledně. Pro lepší přehled je dobré zakoupit si průvodcovskou mapu, díky které nepřehlédnete jedinou památku ve městě. Navíc je můžete mít všechny hezky po cestě.

Kde nechat auto? Pokud se rozhodnete auto někde zapíchnout a hlavní části v Praze projít více-méně pěšky, dávejte si pozor na označení parkovišť. Většina z nich je placená a někdy se jedná o docela vysoké částky. Po návratu z celodenního výletu byste se mohli divit, kolik že to platíte. Je proto lepší si už před cestou zjistit kde a za kolik byste mohli během svého výletování parkovat. Tak předejdete nemilému překvapení a zdlouhavému hledání toho správného parkoviště.

Kam určitě s dětmi? Na tobogány, čokoládu a letadla

Historické budovy a starobylá atmosféra hlavního města Prahy je sice fajn, ale řekněme si na rovinu, děti tímto celý víkend nezabavíte. A proto jim hned po prohlídce historického centra Prahy slibte mnohem akčnější dobrodružství. Třeba dětské zábavní centrum Tobogana Fantasy, kde si každé dítě přijde na své. Tobogány, skluzavky, lana, dětské koutky a spoustu další zábavy tam čeká na děti i jejich rodiče. Dětskou fantazií inspirované zábavní centrum najdete v Praze 5 ve Zličíně v Avion Shopping parku. Dobrou zprávou je, že parkování budete mít zdarma a to v areálu shopping parku. V zábavném parku se můžete schovat před deštěm nebo před ostrými slunečními paprsky.

Mají vaše děti rády čokoládu? Tak to v Praze nezapomeňte navštívit muzeum čokolády Choco Story Praha, kde najdete zajímavé informace o sladkosti, kterou všichni tak milujeme. Svůj výletní den si můžete osladit na adrese Celetná 10, Praha 1.

 

A pak utřete pusu od čokolády a hurá na letadla, na ty opravdová! Letiště Letňany láká malé i velké výletníky, kteří se budou chtít pokochat letadly ve vzduchu i na zemi. Do areálu letiště vás samozřejmě nepustí, to kvůli bezpečnosti. Ale navštívit můžete tak zvanou leteckou vyhlídku, kde si dáte občerstvení a odkud budete mít perfektní výhled na letištní plochu. Když budete na letišti Letňany, nezapomeňte zaskočit asi do 15 minut pěší chůze vzdáleného leteckého muzea, kde je vstup zdarma a kde se můžete pokochat unikátními letadlovými stroji! Pokud si to předem naplánujete, svůj výlet na letiště můžete spojit i s adrenalinovou Offroadovou dráhou, kdy si autem zkusíte přejet dráhu plnou překážek.

 

Spojte zábavu s vědou!

Na výletě může být i věda zábava. Přesvědčte o tom i vaše děti a vezměte je třeba na Štefánikovu hvězdárnu. Tam pozorujte oblohu velkými dalekohledy a vyzkoušejte si mnohé astrologické pokusy.  Od hvězd pak přejděte do světa kamenů. Jak vzniká perla a co jste o kamenech nevěděli, se můžete dozvědět v galerii Geosvět v Praze. A pak nechte kámen kamenem a vydejte se za slavnými osobnostmi, které se pro vás sešli na jednom místě - v muzeu voskových figurín v Praze!

Do Prahy za přírodou!

Možná se budete divit, ale i do Prahy lze vyrazit za přírodou. I spíše historická metropole plná ruchu může nabídnou kus klidné a čisté přírody. Kde? Navštivte třeba Garden park Jeneč u Prahy a pokochejte se krásnými květinami, uměle vytvořenými potůčky a vodopády a odpočiňte si v klidném zákoutí parku. Tam načerpejte nové síly pro další výlet, ve kterém si to můžete namířit třeba k naučné stezce Dolní Počernice. Naučná stezka má 21 zastávek a měří okolo 3 kilometrů, během kterých se seznámíte s přírodními a kulturními památkami Dolních Počernic. Krásu přírody vám v Praze nabídne i Dalejské a Prokopské údolí, ve kterém si příjemně odpočine celá rodina. 

Díky OneTwoGo nemusí výlet končit brzy!

Chcete cestovat? Už vás nebaví trávit každý víkend doma? Tak jeďte třeba do Prahy. Vaše rybičky to samy doma vydrží. Ať už jste z Prahy nebo ne, čeká vás tam spousta zážitků. Cestovat můžete po svých, vlakem nebo hromadnou městskou dopravou, ale zaručeně nejvíce toho stihnete na čtyřech kolech. Že auto nemáte? Žádný problém, my vám ho půjčíme. Jsme autopůjčovna OneTwoGo, která nabízí spolehlivé vozy pro dobrodružné chvíle. A navíc vám auto můžeme pronajmout i s řidičem, který funguje jako průvodce a po pražských památkách vás provede včetně profesionálního výkladu. 

Doporučený čas výletu: 5-6 hodin

Vzdálenost do Prahy: 0 Km

Do Irska za přírodou

Do Irska za přírodou

Hodnocení města (5):

Malá, ale zajímavá země s drsným podnebím je díky svátku sv. Patrika známá po celém světě.  Tento patron údajně vyhnal z Irska všechny hady, takže se zde nyní již nevyskytují. Za to zde s trochou štěstí naleznete bájné leprikóny a množství míst, která se vám budou líbit.

Města

Dublin

Hlavní sídlo Irska se vyznačuje kombinací historie s moderní architekturou. Mezi ty nejkrásnější historické stavby se řadí Katedrála Christ Church, jejíž kořeny lze vysledovat až do 11. století. Podobně je na tom i Katedrála sv. Patrika, v níž je pochován Jonathan Swift, autor Gulliverových cest.

Během návštěvy města rozhodně nevynechejte Dublinský hrad, kterému se říká jednoduše „Castle“, Národní muzeum či Bank of Ireland se sloupovým průčelím. Na západním okraji centra naleznete Kilmainham Gaol, což je bývalá věznice a dnes památník, který uchvátí návštěvníky především vnitřním uspořádáním a atmosférou.

Z dalších pamětihodností vyjmenujme Trinity College, nejstarší irskou univerzitu, Muzeum spisovatelů, Půlpencový most, Customs House a spoustu dalších. Dublin má v tomto směru opravdu co nabídnout. Pokud vás během prohlídek překvapí žízeň, snadno ji uhasíte speciálním hnědým pivem Stout, které vaří známý pivovar Guiness.

Kilkenny

Město ležící zhruba 120 km od Dublinu se vyznačuje množstvím středověké architektury. Naleznete zde hrad, jednu z nejkrásnějších gotických katedrál, jeskyně, dvě opatství a mnoho dalšího. To vše ve městě, které je sice do rozlohy a počtu obyvatel velmi malé, nicméně turisticky velmi atraktivní. Můžete ochutnat zdejší pivo či navštívit typický irskou hospodu nezkaženou komercí. Více na www.kilkenny.ie/eng/

Příroda

Irská příroda je pro většinu turistů tím hlavním lákadlem. Kromě rozlehlých plání se na ostrově nachází také nespočet přírodních i historických zajímavostí.

Newgrange

Místo ležící zhruba 60 km od Dublinu je jedním z nejvíce mysteriózních míst Irska i naší planety. Jde o stavbu oválného tvaru postavenou asi 3.200 let před naším letopočtem, tedy mnohem starší, než například egyptské pyramidy. Přestože se jedná o hrobku, byla dlouhou dobu považována za přírodní pahorek. Až v roce 1962 odhalil archeologický průzkum skutečný účel této konstrukce. Zajímavostí je však více. Navzdory svému stáří je hrobka ve výborném stavu a přístupná veřejnosti. V den zimního slunovratu, 21. prosince, navíc na 17 minut ozáří komoru jasný slunečný paprsek, který jinak nemá do míst přístup. Dnes je seznamu UNESCO.

Národní park Killarney

Park, který se nachází zhruba 300 km od Dublinu, patří k nejnavštěvovanějším místům Irska. Nachází se na seznamu UNESCO a návštěvníkům nabízí přírodní bohatství ve formě jezer, řek, vodopádů, rašelinišť či zelených dubových lesů. Na jeho ploše se rozkládá několik pohoří. Výchozím bodem pro cesty je město Killarney v hrabství Kerry.

Clonmacnoise

Asi 130 km od Dublinu se západně od města Moate nad řekou Shanon nachází klášterní komplex Clonmacnoise ze 6. století. V dávných dobách byl centrem vědění a učenců, odkud se šířily poznatky do celé Evropy. Celý areál je obehnán zdí a dochovala se v něm řada kostelíků, keltských křížů, kulatých věží a pozůstatků dalších kamenných staveb.

Moherské útesy

Jedny z nejvyšších útesů v Evropě naleznete asi 270 km od Dublinu severně od města Liscannor. Cliffs of Moher ční do výšky až 214 metrů jsou velmi oblíbené nejenom turisty, ale i filmaři. Natáčely se zde mimo jiné některé z dílů Harryho Pottera.

Aranské ostrovy

Poblíž města Galway naleznete Aranské ostrovy, na které se můžete dopravit nejenom trajektem, ale i letadlem z města Connemara, asi 200 km od Dublinu. Souostroví tvoří 3 ostrovy, přičemž ten největší a nejvíce navštěvovaný se jmenuje Inis Mor. Ostrov nabízí kromě nespoutané přírody také pozůstatky staveb z dob minulých, ty nejvýznamnější se nachází v lokalitě s názvem Dún Aonghasa. Svojí odlehlostí od okolního světa, množstvím ruin a návrší ve spojení s divokou přírodou, útesy a mořem, tvoří opravdu úchvatnou podívanou.  

Doporučený čas výletu: 20 hodin

Vzdálenost do Prahy: 1900 Km

Hluboká

Hluboká

Hodnocení města (15):

Hlubokou nad Vltavou není nutné představovat. Toto město, které naleznete cca. 10 km okresního města České Budějovice a jehož hlavní chloubou je pohádkový státní zámek Hluboká, Vám nabízí celou řadu atraktivních zážitků.

Proč právě Hluboká nad Vltavou?

Hluboká nad Vltavou je kouzelným místem, které byste rozhodně neměli z Vašich výletních míst vynechat. Kromě již zmiňovaného zámku Hluboká, který opravdu stojí za shlédnutí, můžete též Váš výlet spojit s návštěvou krásné ZOOlogické zahrady anebo návštěvou nedaleko vzdáleného města Český Krumlov. Pokud nejste zdatnými řidiči a rádi byste tento malebný kousek jihočeského kraje viděli, potom můžete využít některou ze služeb naší autopůjčovny OneTwoGo a objednat si transfer osob či pronájem vozu s řidičem.

Doporučený čas výletu: 4-5 hodin

Vzdálenost do Prahy: 165 Km

München

München

Hodnocení města (8):

S naší autopůjčovnou OneTwoGo nemusíte poznávat pouze krásy České republiky, ale můžete též zavítat k našim německým kolegům, konkrétně do města Mnichov. Mnichov nebo také německy München je hlavním městem Bavorska a zároveň třetím největším městem v Německu. Mnichov Vás zaujme nejen kulturními a historickými památkami, ale především díky svému „bezstarostnému“ životu.

Proč právě Mnichov?

Pokud jste milovníci dobrého jídla a výtečného piva, potom je Mnichov přesně tím místem, které byste měli navštívit. Pivní zahrádky a každoroční svátek piva (tzv. Oktoberfest), na nějž se každoročně sjíždějí lidé z celého světa, patří k Mnichovu stejně tak, jako Karlův Most k Praze. Kromě toho zcela jistě oceníte výtečnou bavorskou kuchyni, která bude skvělým doplňkem k lahodnému moku s pěnou.

Využijte pro Vaši návštěvu Mnichova služeb naší autopůjčovny OneTwoGo a reservujte si transfer osob či pronájem vozu s řidičem.

Doporučený čas výletu: 20-25 hodin

Vzdálenost do Prahy: 390 Km

K. Vary

K. Vary

Hodnocení města (34):

Karlovy Vary patří k nejznámějším lázeňským městům České republiky a to díky unikátní lázeňské léčbě, při které jsou využívány minerální prameny. Kromě těchto vyhlášených léčebných pramenů je toto západočeské město známo též díky Mezinárodnímu Filmovému Festivalu, který se zde pravidelně každý rok koná.

Proč právě Karlovy Vary?

Město Karlovy Vary však nejsou pouze lázně či festivaly. Pokud jste se rozhodli s naší autopůjčovnou Praha toto město navštívit, nesmíte si rozhodně nechat ujít řadu dalších atraktivních akcí, jakými je např. mlýnská kolonáda, vřídlo, rozhledna Diana či Jan Becher muzeum, které rozhodně stojí za shlédnutí. Využijte pro Vaše výlety do Karlových Varů služeb naší autopůjčovny OneTwoGo a reservujte si např. přepravu osob či pronájem vozu s řidičem.

Doporučený čas výletu: 3 hodin

Vzdálenost do Prahy: 144 Km

Londýn a okolí

Londýn a okolí

Hodnocení města (4):

Do Velké Británie za městy i přírodou

Velká Británie vždy měla a má pro našince zvláštní význam. Je to zajímavé a historické místo, kde můžeme se alespoň částečně vymanit z dění v Evropě. Mnozí z nás mají rádi britskou kulturu, humor i životní styl. Vydejme se za poznáním tohoto ostrovního státu.

Města

Památky jsou spolu s nákupy tím hlavním, co bude většinu návštěvníků Velké Británie zajímat. Je jich tu skutečně mnoho a poměrně snadno je s vypůjčeným vozidlem objevíte. Nezapomeňte, že se zde řídí vlevo, na což si však zručný řidič brzy zvykne.

Londýn

Hlavní město země je nejvýznamnější co do počtu památek i ekonomické aktivity. Ať už jej navštívíte v rámci pracovní cesty či rodinné dovolené, vyplatí se najít si alespoň několik hodin na prohlédnutí toho nejkrásnějšího, co město nabízí.

Objevování Londýnu můžete začít na Trafalgarském náměstí, na kterém naleznete mimo jiné i Národní galerii a Nelsonův sloup. Odsud se lze vydat směrem k Buckinghamskému paláci, Westminsterskému opatství, Tower, Parlamentu s Big Benem, katedrále sv. Pavla, London Bridge či k Docklands, což je moderní čtvrť s mrakodrapy. Pokud tuto cestu podniknete pěšky, určitě si cestou odpočiňte v některém z typických parků, ať už v Hyde parku, Kensington Gardens či dalších. Londýn je opravdu velmi rozlehlý a velmi snadno v něm turisté přecení své síly. Proto je k přemísťování ideální využít rozlehlý systém metra či vlaků.

U některých atrakcí se připravte na velmi dlouhé fronty, to platí například o Madame Tussauds, muzeu voskových figurín. Podobně je na tom i muzeum Sherlocka Holmese či věhlasná novinka posledních let s vyhlídkou na celé město, ruské kolo London Eye, u něhož můžete čekat i dvě hodiny. Alternativou je při tom mnohem méně známý Památník Velkého požáru či jednoduše Monument, ze kterého rovněž spatříte celé město téměř bez front. Zájemci rovněž mohou navštívit Greenwich, nultý poledník, který je umístěn na předměstí Londýna.

Město nabízí mnoho příležitostí k nákupům. Známé je svými nízkými cenami u oblečení, přičemž obchody naleznete prakticky po celém městě. Pokud navštívíte Oxford Street, získáte zboží i suvenýry ještě o něco levněji. Až se budete chtít občerstvit, zamiřte do Fortnum & Mason, údajně nejvyhlášenějšího lahůdkářství na světě. Nebo se zastavte na známou londýnskou lahůdku Cream tea.

Oxford a Cambridge

Dvě známá univerzitní města leží zhruba 100 km od Londýna. Zatímco Oxford se nachází severozápadně od metropole, menší Cambridge naleznete severovýchodně. Vzdálenost mezi oběma městy je 130 km.

Oxford je plný sakrálních a univerzitních památek. Naleznete zde Carfax Tower, jedinou dochovanou část kostela sv. Martina ze 13. století, Oxfordskou katedrálu, Kostel panny Marie, St Bartholomew's Chapel, Christ Church Cathedral a mnoho dalších. Památky jsou velice honosné a zaujmou i náročné turisty. Odpočinek po prohlídkách vám obstará některý z mnoha zdejších parků. Více informací naleznete na www.oxfordcityguide.com.

Cambridge je perla mezi městy. Naleznete v něm nejenom památky, ale především nezapomenutelnou atmosféru. Navštívit můžete nespočet muzeí či starodávných kostelů. Za zmínku stojí především Fitzwilliam Museum a jeho fantastická sbírku obrazů, nebo Round Church, jeden ze čtyř kruhových kostelů v Británii. Mezi skryté poklady města poté patří univerzitní zahrady, zvláště Clare's, Emmanuel's a Newnham's. Určitě se vyplatí nevynechat návštěvu některé z mnoha restaurací či obchodních domů.

Příroda

Stonehenge

Legendární uspořádání menhirů leží zhruba 13 km severně od města Salisbury, 134 km od Londýna. Místo je velmi turisticky atraktivní, takže pokud máte zájem o prohlídku, je třeba ji rezervovat s dostatečným předstihem na webu www.stonehenge.co.uk .

Skotská jezera

Skotsko se svojí nezkrotnou přírodou neodmyslitelně patří k Velké Británii. Vyznačuje se četnými jezery, přičemž to nejznámější, Loch Ness, naleznete zhruba 900 km od Londýna. Největším jezerem je ale Loch Lomond. V okolí se nachází mnoho romantických zřícenin, které vás zaujmou na první pohled.

Sherwoodský les

Slavného Robina Hooda možná potkáte v lese nacházejícím se v hrabství Nottinghamshire, něco přes 200 km od Londýna. Kromě něj zde také naleznete slavné stromy Major Oaks, 800-1000 let staré majestátní duby. Vhodný start pro návštěvu lesa poskytují stránky www.sherwoodforest.org.uk, na nichž naleznete mnoho odkazů a aktualit z oblasti.

Doporučený čas výletu: 15 hod hodin

Vzdálenost do Prahy: 1100 Km

Mar. Lázně

Mar. Lázně

Hodnocení města (16):

Mariánské Lázně patří, jak ostatně již sám název napovídá, k vyhlášenému lázeňskému městu a zároveň k jednomu z nejkrásnějších lázeňských míst v Evropě. Mariánské Lázně jsou bohaté nejen na kulturní památky a léčebné prameny, ale budete jistě okouzleni i zdejšími přírodními scenériemi.

Proč právě Mariánské Lázně?

Mariánské Lázně patří k místům, které byste rozhodně měli navštívit. Nacházejí se v Karlovarském kraji a proto pokud nejste zdatnými řidiči a tento kraj je pro Vás příliš daleko, můžete využít skvělých služeb naší autopůjčovny OneTwoGo a reservovat si přepravu osob či pronájem vozu s řidičem.  V okolí Mariánských Lázní vyvěrá na 100 minerálních pramenů bohatých na oxid uhličitý a minerální soli. Pokud tedy chcete udělat něco pro Vaše zdraví, potom jsou právě Mariánské Lázně ideálním výletním místem.

Doporučený čas výletu: 6-8 hodin

Vzdálenost do Prahy: 170 Km

Nürnberg

Nürnberg

Hodnocení města (9):

Kromě významných českých měst jakými jsou např. Praha, Český Krumlov či Kroměříž, můžete díky špičkovému vozovému parku naší autopůjčovny OneTwoGo navštívit též zajímavá německá města, k nimž Norimberk (Nürmberk) rozhodně patří.

Proč právě Norimberk?

Norimberk patří ke krásným historickým městům, které na Vás dýchá atmosférou středověku. Norimberk rozhodně stojí za návštěvu, neboť patří k městům, kde si na své přijde skutečně každý návštěvník. Ať již toužíte po kulturních, přírodních či historických krásách anebo příjemných procházkách po nákupech, vše zde najdete na velmi malém prostoru takříkajíc jako na dlani. Pokud jste tedy ještě Norimberk nenavštívili, využijte služeb naší autopůjčovny OneTwoGo a reservujte si např. transfer osob či pronájem vozu s řidičem.

Doporučený čas výletu: 8-10 hodin

Vzdálenost do Prahy: 300 Km

Telč

Telč

Hodnocení města (8):

Město Telč se díky své bohaté a rozmanité architektuře, která určitě stojí za shlédnutí, řadí mezi jedno z mála měst, jenž se může pochlubit titulem památka UNESCO. Telč je skutečným skvostem českomoravského pomezí, a pokud jste se doposud neměli štěstí zavítat, potom využijte služeb naší autopůjčovny Praha a vyražte na výlet, který Vás rozhodně nezklame.

Proč právě Telč?

Opomeneme-li překrásné telečské náměstí, které jste mohli obdivovat např. v pohádce „Z pekla štěstí“, potom rozhodně nesmíme zapomenout zmínit zámek Telč, jenž si doposud, především díky citlivému přístupu majitelů, zachoval původní interiéry ve velmi dobrém stavu. Město Telč však skýtá další množství relaxačních i sportovních aktivit, které jistě oceníte. V rámci Vašeho výletu po českomoravském pomezí můžete navštívit též hrad Roštejn, který se nachází 7 km severně od města Telč.

Doporučený čas výletu: 3-4 hodin

Vzdálenost do Prahy: 100 Km

Kroměříž

Kroměříž

Hodnocení města (14):

Pokud si chcete udělat výlet do Zlínského kraje, potom rozhodně nesmíte vynechat město Kroměříž, které, stejně tak jako např. město Telč, bylo díky svým rozmanitému kulturnímu bohatství zapsáno na listinu světového kulturního dědictví UNESCO.

Proč právě Kroměříž?

Pokud jste obdivovatelé kultury a historie, potom je město Kroměříž ideálním místem pro strávení příjemného rodinného výletu či dokonce dovolené. Město Kroměříž patří ke skutečnému skvostu Zlínského kraje, který se může pochlubit řadou pamětihodností a zajímavostí. Obdivovat tak můžete nejen historické centrum města s přilehlým Arcibiskupským zámkem, ale též krásy Květné a podzámecké zahrady. Pro Vaše příjemné výlety využijte služeb naší autopůjčovny OneTwoGo a objednejte si např. přepravu osob či pronájem vozu s řidičem.

Doporučený čas výletu: 10-12 hodin

Vzdálenost do Prahy: 270 Km

Linz

Linz

Hodnocení města (5):

Linz nebo také česky Linec patří k třetímu největšímu městu Rakouska a zároveň je hlavním městem spolkové země Horní Rakousko. Linz je od Prahy vzdálen „pouhých“ 247 km, proto se stává často navštěvovaným turistickým místem a díky naší autopůjčovně OneTwoGo jej můžete bez stresu a v pohodlí navštívit i Vy.

Proč právě Linz?

Linz Vás okouzlí nejen svými kulturními a historickými památkami, jako např. Starý dóm, Karmelitánský kostel či Keplerův dům, ale i dalšími zajímavými atrakcemi, jakými je vlastní ZOO. Samotné město můžete pohodlně projít pěšky anebo využít místní „speciality“ linecký City Express, což je malý žlutý vláček, který Vás vezme na okružní jízdu městem. Pokud jste milovníci lodí a přístavů, potom Vás jistě okouzlí možnost projet se po Dunaji a vychutnat si Linz z pohledu „námořníka“.

Reservujte si pro Vaše cesty do Lince služby naší autopůjčovny OneTwoGo, jakými jsou např. transfer osob či pronájem vozu i s řidičem.

Doporučený čas výletu: 5-7 hodin

Vzdálenost do Prahy: 250 Km