Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

K čemu slouží kauce?

Kauce je prakticky jedinou nepříjemností, se kterou se musí klient autopůjčovny vypořádat. Pro některé potenciální zákazníky je to opravdová překážka, pro jiné spíše formalita. Je-li však klient bonitní, nemusí pro něj blokace představovat problém ani náklad.

Zálohu zavádějí autopůjčovny pro svoji i vaši ochranu. Její výše se odvíjí od hodnoty zapůjčeného vozu. Ve většině případů začíná na 10.000 Kč u malých automobilů a dále roste se zvyšující se třídou. Kauce se vždy hradí při půjčení vozidla, a to formou hotovosti nebo blokací na platební kartě. Některé půjčovny mohou mít i speciální požadavky, například požadavek blokace na kreditní kartě, či možnost ručení směnkou.

Po navrácení vozidla vám poté půjčovna zálohu vrátí v hotovosti, nebo odblokuje částku na kartě. Tento proces může trvat několik pracovních dní.

Garance pro autopůjčovnu

Kauce tedy po dobu pronájmu slouží autopůjčovně jako jištění za vůz v mnohonásobně vyšší hodnotě. S penězi, jsou-li blokovány na platební kartě, nemůže navíc bez vašeho vědomí manipulovat vyjma mimořádných případů. Takovým případem může být nehoda, krádež vozidla, pozdní vrácení, nedotankování pohonných hmot, opomenutí čištění či další skutečnosti dle nájemní smlouvy.

Pokud by k takové skutečnosti došlo, autopůjčovna si zálohu ponechá do doby zúčtování veškerých nákladů. Následně vám zbytek vrátí.

Motivace pro vás

Až to nemusí být na první pohled patrné, kauce je výhodná i pro vás. Jde o motivační nástroj, díky kterému se zvyšuje pravděpodobnost, že automobil navrátíte včas a v pořádku. Autopůjčovny mají zpravidla svá vozidla monitorována, takže v případě zpoždění s navrácením jsou schopny je s pomocí policie dohledat. Takový zásah je ale velmi drahý a veškeré náklady hradí v tomto případě zákazník. Proto je kauce jednodušší a mnohem méně nákladný motivační nástroj.

Tipy pro snížení kauce

Máte-li v plánu půjčovat si automobil alespoň několikrát ročně, pouvažujte nad zřízením kreditní karty pro tyto účely. Blokace prostředků na kreditní kartě je pro vás v podstatě bezplatná a navíc nemusíte mít několik desítek tisíc v záloze.

Taktéž stálým zákazníkům autopůjčovny zpravidla nabízejí výhodnější podmínky, včetně snížení kauce jako projev důvěry.