Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Doprava na letiště ve Vídni

Letiště Vídeň je poměrně častým odletovým místem pro dovolené i služební cesty. Oproti letišti v Praze nabízí více destinací a mnohdy i zajímavější poměr kvality a ceny, na druhou stranu je hůře dostupné.

Vídeňské letiště má poměrně dobrou lokalizaci pro obyvatele Brna. Z Prahy je jeho dostupnost již horší, cesta na něj zabere několik hodin. Ukážeme si možnosti dopravy na toto letiště, včetně jejich výhod.

Škoda Octavia

Škoda Octavia (max 4 Počet osob)*

7800 CZK **
Škoda Superb

Škoda Superb (max 4 Počet osob)*

9900 CZK **
Audi A8

Audi A8 (max 4 Počet osob)*

12900 CZK **
Renault Trafic

Renault Trafic (max 8 Počet osob)*

12900 CZK **

 

 

*) Cena je uvedená za 1 auto.

**) Cena je konečná (včetně všech poplatků a daní).

 

 

Letiště Vídeň doprava – jaké máte možnosti?

Letecky

Absolutně nejrychlejší variantou je přímý letecký spoj z Letiště Václava Havla. Čistý let trvá pouhých 50 minut, je ale třeba připočíst čas před odletem. Výhodou je maximální komfort, zavazadla odevzdáte již na letišti v Praze a spatříte je znovu až v cílové destinaci.

Nevýhodou je především cena, která se pohybuje okolo 6.500 Kč za osobu. Tuto variantu lze tak doporučit převážně lidem, kteří požadují maximální komfort bez kompromisů. Vyplatí se jednotlivcům či párům. 

Vozidlem s řidičem

Druhá varianta taktéž zajistí vysoký komfort. V Praze naskládáte zavazadla do vozidla a řidič vás následně bez problémů dopraví až na letiště. Cesta je o něco delší, než letadlem, zabere něco málo přes 4 hodiny. Kvůli opravám D1 ale raději počítejte s rezervou. Do vozidla bez problémů naskládáte i těžká zavazadla, za která byste v letadle dopláceli. Velkou výhodou je rovněž flexibilita, vozidlo si můžete objednat na konkrétní čas, abyste nemuseli ve Vídni zbytečně čekat.

Nevýhodou je oproti jiným variantám opět cena, doprava vás tímto způsobem vyjde v závislosti na typu vozidla až na 6.500-9.000 Kč za jednu cestu. Nicméně pokud vás bude cestovat více, pak je to již mnohem zajímavější. Dodávka pojme až 8 pasažérů i se zavazadly, které přepraví na letiště za jednotnou částku. Přepočet tak vychází na něco přes 1.000 Kč za osobu, což už je s ohledem na pohodlí velmi zajímavá varianta.

Vlastním či pronajatým vozidlem

Doprava automobilem umožňuje podobně jako vozidlo s řidičem značnou flexibilitu a komfort při cestování. Můžete si zvolit typ vozu s ohledem na počet cestujících či minimalizaci nákladů a naplánovat celou cestu tak, abyste nemuseli na letišti zbytečně čekat. Nejvíce se samozřejmě opět vyplatí cestovat ve více lidech. Trasa vede nejčastěji přes Brno, Mikulov a Vídeň.

Při tomto typu dopravy byste neměli zapomenout na několik věcí. Kromě ceny za pronájem vozu budete také hradit pohonné hmoty, parkovné a pravděpodobně i rakouskou dálniční známku. Opět tak platí, že čím více lidí jede, tím nižší náklady na osobu. Při cestování v 8 lidech s vypůjčenou dodávkou na týden jsou výsledné náklady podobné jako u vozidla s řidičem, ale zároveň budete více flexibilní. U vašeho vlastního vozidla jsou výsledné náklady závislé na počtu osob a spotřebě.

Vlakem či autobusem

Jste-li ochotni obětovat část pohodlí s cílem stlačit náklady na minimum, pak je pro vás možnou alternativou vlakové či autobusové spojení. Autobusové spojení je jednodušší, z Florence vás autokar zaveze až na letiště do Vídně za 520 Kč. Spoj jede přes Brno a trvá něco přes 5 hodin, plus zdržení na opravované dálnici. Autobusy vyrážejí několikrát denně, přesto jsou mezi nimi dvou- a vícehodinové rozestupy. V praxi tak při zvolení této varianty sice ušetříte, ale zároveň strávíte téměř celý den jen cestou na letiště. V horším případě zkusíte jet bez časové rezervy s rizikem, že letadlo nestihnete.

U vlaků je situace složitější, existuje několik typů spojení s různým časovým odstupem i cenou. Základní jízdenka vás vyjde na 532 Kč s jízdou necelých 5 hodin bez přestupu, ale lze nalézt i dražší a pomalejší varianty. Proto je lepší vlak rezervovat předem, České dráhy to umožňují až 60 dní dopředu.

Velkou nevýhodou vlaku je, že vás dopraví pouze na vlakové nádraží, kde je třeba přestoupit na City Airport Train (CAT), který jezdí až na letiště. Jízdenka na něj vás bude stát dodatečných 8 Euro a cesta potrvá 15 minut.

Závěr

Cesta na vídeňské letiště může být různě nákladná a komfortní. Jednotlivci se vyplatí letecký spoj z Letiště Václava Havla, popřípadě pomalejší, ale znatelně levnější autobus. Ten rovněž určitě využijí i mladé páry, naopak rodinám se vyplatí spíše pronájem vozidla s řidičem či bez něj, což je nejvíce flexibilní varianta.