Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

6 nápadů na levnější dovolenou

6 nápadů na levnější dovolenou

6 nápadů na levnější dovolenou: Jak ušetřit peníze a stále si užít zábavu a relaxaci

V dnešní době může být cestování nákladné a ne dostupné pro každého. Nicméně, existuje několik způsobů, jak si užít levnou dovolenou bez kompromisů na kvalitě a zážitcích. Zde jsou některé nápady na nejlevnější dovolené.

 

 1. Road trip (výlet autem, který často nemá ani přesný cíl)
  Naplánujte si road trip a procestujte krásy své země. Kromě nákladů na palivo budete potřebovat pouze stan a spacák, což je mnohem levnější než tradiční ubytování. Navíc vám tento způsob cestování umožní vidět více míst a přizpůsobit si svůj itinerář podle vašich přání.

 2. Camping 
  Pokud máte rádi přírodu, zvažte možnost kempování. Kempování vám umožní pobyt v krásných přírodních lokalitách za velmi nízké náklady. Pokud nemáte vlastní stan, můžete si jej zapůjčit nebo zakoupit použitý stan za mnohem nižší cenu než nový.

 3. Couchsurfing 
  Couchsurfing je způsob, jak získat levné ubytování po celém světě. Jednoduše se zaregistrujte na webové stránce Couchsurfing, najděte hostitele, který nabízí bezplatné ubytování, a kontaktujte jej. Můžete být ubytováni na pohovce v obývacím pokoji nebo v samostatné místnosti, záleží na hostiteli. Toto je skvělý způsob, jak poznat místní kulturu a lidé vám mohou pomoci s tipy na levné jídlo a zábavu.

 4. Voluntourism 
  Voluntourism spojuje dobrovolnickou práci s cestováním. Můžete pracovat na projektech, jako je udržování přírodních parků, ochrana životního prostředí nebo výstavba škol, zatímco si užíváte cestování. Obvykle vám budou poskytnuty stravování a ubytování zdarma. Toto je skvělý způsob, jak prožít zážitkovou dovolenou a zároveň pomáhat lidem a planetě. Termín (z anglického „Voluntourism“) vznikl spojením slov volunteer (dobrovolník) či voluntary (dobrovolný) a turismus. 

 5. Last-minute nabídky
  Další možností jsou také tzv. last minute zájezdy. Ty jsou nabízeny v poslední chvíli za zvýhodněné ceny, protože cestovní kanceláře se snaží vyprodat volné kapacity a získat aspoň nějaké peníze za již zaplacené ubytování a dopravu. Je ale třeba počítat s tím, že výběr může být omezený a ne vždy se najde to, co si člověk představuje.

 6. Staycations
  Staycations jsou dovolené strávené doma nebo v blízkém okolí. Pokud máte doma zahrádku nebo balkón, můžete si tam udělat malou oázu klidu a relaxovat v prostředí, které znáte a které vám je příjemné. V okolí můžete navštívit krásné přírodní parky, muzea, galerie a další kulturní památky. Taková dovolená bývá mnohdy levnější, než když se člověk vydá na dalekou cestu. Jedná se o složeninu z anglických slov stay (zůstat) a vacation (dovolená) – zkrátka dovolená, při které zůstanete doma!

 

Rudé moře

Závěrem lze říci, že i když je finanční situace úsporná, stále existují možnosti, jak si užít levnou a příjemnou dovolenou. Důležité je nezapomenout na plánování, výběr vhodného místa a cestování mimo hlavní sezónu. S trochou úsilí a kreativity lze najít levné a zároveň příjemné řešení pro dovolenou, která poskytne nové zážitky a nabije vás energií.

Články pro vás píše Autopůjčovna OneTwoGo - specialista na krátkodobé pronájmy automobilů v Praze

 

 

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)