Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

eCall povinná výbava nových vozů

eCall povinná výbava nových vozů

Již nějakou dobu běží povinnost automobilek zabudovávat do nových vozů bezpečnostní systém eCall. Ne však každý ví, co tato funkce vlastně znamená a jaké výhody přináší.

Hlavním důvodem spuštění tohoto systému je bezpečnost. Systém se zabudovává do palubní jednotky a to nejen u osobních vozů, ale také u vozů užitkových a nákladních. Celý systém pak funguje na jednoduchém principu. V okamžiku, kdy s vozem nabouráte, systém eCall situaci detekujea ihned se spojí s operátorkou na tísňové lince. Ta díky reproduktorům ve voze může začít ihned s posádkou vozu komunikovat a rychle tak vyhodnotit stav nehody. Díky tomuto systému proto v několika minutách může být jasné, zda-li je nutné volat záchranáře nebo se jedná pouze o nehodu lehkého ražení, kdy zásah lékařů není nutný.

eCall vyhodnocuje situaci i podle vystřelených airbagů

eCall

Systém eCall však dokáže mnohem více, například podle vystřelených airbagů dokáže vyhodnotit závažnost nehody. V případě, že dojde k vystřelení airbagů, jde tato informace přímo k záchranářům, jež zároveň prostřednictvím GPS, získají informaci o přesné poloze vozu. Samozřejmě i v tomto případě máte možnost komunikovat s operátorkou a v případě, že nehoda nevyžaduje výjezd záchranářů, je možné je odvolat.

Nicméně v okamžiku, kdy posádka s operátorkou nekomunikuje, může toto svědčit o závažnosti nehody a v tomto případě je eCall neocenitelný pomocník. Může se totiž stát, že nehoda se stane na nepříliš frekventované části silnice nebo v pozdních nočních hodinách a pomoci by se posádce mohlo dostat pozdě. A každý ví, že vteřiny v případě nebezpečné havárie hrají důležitou roli.

eCall

Systém eCall pomůže při zmatkování

Systém eCall určitě oceníte i v případě, že se stanete účastníky nehody, ale v šoku si prostě a jednoduše nedokážete vybavit ani jedno z telefonních čísel na záchranné složky. Vozy, které jsou vybaveny systémem eCall, mají již integrované tlačítko SOS, po jehož stisknutí se spojíte s linkou 112. Výborným řešením je také samostatný zdroj napájení, díky kterému i po odpojení baterie dokáže systém komunikovat ještě cca hodinu po nehodě.

Systém eCall je určitě dalším výborným krokem, jak zvýšit bezpečnost na silnici.

 

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)