Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Technická kontrola vozidla a ženy

Technická kontrola vozidla a ženy

Od nedávna existují různá nepsaná pravidla. Některá jsou na silnicích - v zimě se menší auto vyhne většímu, protože menší se lépe vyprostí z krajnice. Stejně tak existuje nepsané pravidlo o tom, že domácí povinnosti připadají na starost ženám a technické starosti připadají zase mužům. Ne všude to ovšem tak funguje. Jsou domácnosti, kde se o povinnosti dělí a stejně tak si žena sama dokáže přivrtat poličku. Auto používají muži i ženy, ale málokterá žena si dokáže hlídat jeho technický stav. Proto trvají na skutečnosti, že technickou kontrolu budou absolvovat partneři nebo automechanik.

Co je vlastně technická kontrola vozidla

Technická kontrola vozidla je povinná kompletní prohlídka celého vozidla. Součástí kontroly bývá i měření emisí. Je-li kontrola v pořádku, do velkého technického průkazu dostanete zápis, kdy byla kontrola provedena a její platnost. Stejně tak vám bude na zadní SPZ nalepena červená nálepka. Ukazuje platnost technické kontroly. Slouží hlavně při policejní kontrole. Navštívit STK (stanici technické kontroly) jste povinni 1x za dva roky. Je-li při kontrole něco špatně, bude vám technická udělena pouze na jeden měsíc. Ten slouží k opravám, poté se musíte na STK dostavit znovu.

Jak probíhá STK

Jak technická kontrola probíhá

Pokud vozidlo používá převážně žena, měla by s ním na kontrolu jet sama. Auta jsou technicky náročná a každé je jiné. Osoba, která vozidlo užívá, ho zná nejlépe. Proto odvahu, uvidíte, nikdo na vás nebude křičet, naopak dokážete, že nemáte strach a umíte si věci zařídit sama. Mechanik, který kontrolu provádí, je většinou samostatný. Bude-li ovšem požadovat vaši pomoct, řekne vám, co přesně máte dělat.

1.Před odjezdem z domu se ujistěte, zda vám svítí všechna světla. Bylo by zbytečné kvůli tomu technickou kontrolou neprojít. Také je nutné sundat poklice z kol, pokud je tam máte.

2.S sebou si musíte vzít velký a malý technický průkaz a dostatek peněz. Každá STK má své ceny, ale převážně se budete pohybovat kolem 1.500 - 2.000 korun českých.

3.Po příjezdu na STK se jdete ohlásit. Ukážete doklady od vozidla, zaplatíte emise a kontrolu a vyčkáte pokynů obsluhy. Ta vás po vyřízení těchto dokumentů nasměruje k číslu vrat, kde mechanik provede měření emisí vašeho vozu a zkontroluje VIN. Měření trvá přibližně 15 minut.

4.Poté vás čeká samotná kontrola vozidla. Nafocení vozu, opět kontrola VIN, kontrola podvozku. Následná kontrola kol a brzd. Jako poslední se kontrolují světla. V tuto chvíli je možné, že po vás bude vyžadována asistence. Budete pouze zapínat světla, která vám budou řečena.

5.Při technické kontrole dostáváte protokol. V níž jsou zapsány případné závady - lehké, vážné, nebezpečné. Máte-li závadu, která se v kategorii lehké, bez problému dostanete technickou na další dva roky. Je-li závada vážná, dostanete technickou pouze na měsíc, abyste závadu opravily. Nebezpečné závady jsou takové, které ohrožují bezpečnost jízdy na pozemních komunikacích. V takových případech s vozidlem nesmíte odjet. Musíte si zajistit jeho odtah, opravu závada a následné přistavení zpět na STK. Vozidlo se do doby nové kontroly, nesmí samovolně pohybovat na pozemních komunikacích.

 

Autopůjčovna Praha OneTwoGo

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)