Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Reálná průměrná spotřeba vozu versus papírová

Reálná průměrná spotřeba vozu versus papírová

Pokud kupujete vůz, ať již nový či ojetý, pak jeden ze základních údajů, který vás jistě bude zajímat, je jeho průměrná spotřeba. Je to pojem, který zná snad každý řidič a jehož údaj máme rádi co nejnižší. Jak je to ale s průměrnou spotřebou ve skutečnosti? V drtivé většině se bude určitě lišit, většinou ke smůle řidiče bude toto číslo vyšší, než to, které viděl na papíře. Průměrnou spotřebu totiž ovlivňuje řada faktorů a to nejen to, jak máme „lehkou“ nohu, ale například i to, jak reálné podmínky automobilka při testování vytvořila.

Jak je to s průměrnou spotřebou ve skutečnosti?

Připravili jsme malý průzkum některých typů vozů, u nichž bylo prováděno srovnání průměrné spotřeby udávané výrobcem s tou reálnou. A jak to dopadlo? Podívejte se sami.

Lexus LS – luxusní sedan má od výrobce udávanou průměrnou spotřebu 7.1 litrů / 100 km, což je u tohoto typu vozu spotřeba opravdu výborná. Ve skutečnosti ale patří téměř k nejhorším testovaným vozům, neboť dosáhl 11.5 l /100 km.

Reálná průměrná spotřeba vozu versus papírová

Mercedes třídy G – tento typ vozu si s největší pravděpodobností vyberou ti, kteří cestují rádi a dlouho. Pro koupi tedy asi není prioritním vodítkem jeho průměrná spotřeba. Nicméně ani u tohoto vozu neodpovídá tomu, co uvádí výrobce, reálná hodnota průměrné spotřeby přesahuje až 70 procent udávané hodnoty. Je zajímavé, že stejný rozdíl spotřeby reálné a papírové se prokázal i u Volkswagen Golf TDI, oproti kterému je ale Mercedes úplně jiný level.

Jaké auto je nejúspornější?

Peugeot 308 s – nová verze tohoto vozus novým turbodieselem 1.5 BlueHDi je jasným vítězem, co se do hodnot papírové a reálné průměrné spotřeby týče. Výrobcem je udávaná kombinovaná spotřeba 3.7 litrů / 100 kma nejúspornější je i ve skutečnosti, i když hodnota je o něco vyšší. S 5.5 l / 100 kmpřesto stále patří k nejúspornějším vozům.

V testu si špatně nevedly ani Seat Leon ST, Audi Q5a hybrid BMW 740e, jež měl v testovací jízdě ale zcela nabité baterie, což mohlo tuto hodnotu ovlivnit.

Autopůjčovna Praha OneTwoGo

Reálná průměrná spotřeba vozu versus papírová

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)