Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Správný výběr automobilu

Správný výběr automobilu

Dospěli jste k rozhodnutí, že už opravdu potřebujete nové auto a tlačí vás čas? Pokud tomu přesně tak je, zastavte se na chvilku a zamyslete. Rozhodně nikdy nevybírejte auto ve spěchu, nepřinese to úspěch, ale spíše neúspěch ve výběru.

Každý z nás se jistě v minulosti těšil na chvíli, kdy úspěšně dodělá autoškolu, dostane řidičské oprávnění a bude moci vyrazit do ulic bez instruktora vedle sebe. V takovém případě určitě jen malá část z nás měla k dispozici úplně nové auto. To si při dnešních cenách vozidel může dovolit opravdu jen málo kdo.

Pak jsme tedy všichni postavení před skutečnost koupit si ojeté vozidlo. Otvírají se vám možnosti, kde takové auto koupit:

Jistě má každá z těchto variant něco do sebe. Je třeba ovšem vybrat tu správnou.

Koupit auto

Koupě automobilu od soukromé osoby

Nechtějí se vám objíždět autobazary, kde vám naslibují všechno, co chcete slyšet a rozhodli jste se si koupit auto třeba od souseda. Dejte si ale veliký pozor. Každý prodejce se vám bude snažit prodat auto za co nejlepší cenu, pouze většinou vyhovuje jen jedné straně. Pokud prodávajícího znáte, máte malou jistotu, že si nekoupíte auto, jehož technický stav neodpovídá silničním předpisům. Dejte si veliký pozor, je-li stav tachometru správný. Většinou i laik pozná, zda prošlápnutí brzd, opotřebování volantu odpovídá stavu tachometru. Ať vybíráte jakékoli auto, trvejte na tom, že se chcete v autě projet, abyste věděli, zda někde něco nedře nebo nebouchá. Pokud s koupí auta souhlasíte, podepíše kupní smlouvu, auto přepíšete a odvezete ztrácíte jakékoli záruky na auto.

Koupě automobilu z autobazaru

Z vlastní zkušenosti vím, že pokud volíte tuto variantu neobejdete se bez objetí bazarů okolo vás. Nikdy nevěřte tomu, co prezentují na internetu. Také jsem se jela podívat na krásné auto, které bylo ve finále bourané, bez zpětného zrcátka a rozbitá světla a majitel autobazaru vám řekne, že proto je přeci ta cena tak "nízká". Výhodou ovšem proti koupě auta u soukromníka je jistá záruka na reklamaci vozidla. Neplatí to však pokaždé. Zdali má auto závadu, na kterou jste byli řádně prodejcem upozorněni dopředu, a ještě jste třeba dostali kvůli této skutečnosti slevu, pak s reklamací nepočítejte. I v tomto případě trvejte na tom, že se v autě budete chtít projet a vyzkoušet.

Koupit auto

Koupě vozidla ze zahraničí

Kdo je schopný dovoz zprostředkovat jsou většinou autobazary, automechanici a soukromníci. Osobně si myslím, že je nejlepší mít v takovém případě kontakty. Jestli jste si vybrali někde auto, které je dovezené a už je na území České republiky, bude takový prodej probíhat klasicky jako obyčejná ojetá vozidla. Pokud ale dojdete za někým, kdo je schopný dovoz zprostředkovat, nadiktujete si požadavky a čekáte. Dovozce aut musí být důvěryhodný a chtějte vidět reference.

Pár rad na závěr, které platí vždy

Mějte požadavek auto vidět, projet se a pořádně si vše vyzkoušet. Kontrola správnosti kupní smlouvy je také velice důležitá. Každá kupní smlouva musí obsahovat povinné údaje:

  1. musí obsahovat informace o prodávajícím a kupujícím
  2. součástí musí samozřejmě být informace o vozidle
  3. uvedení ceny vozidla a následné platební podmínky
  4. každá kupní smlouva bude obsahovat větu, že kupující byl seznámen se stavem vozidla a upozorněn na všechny závady
  5. pokud si vozidlo neodvezete hned, budou ve smlouvě uvedené podmínky, kdy bude auto vyzvednuto
  6. v neposlední řadě bude uvedeno v kolika kopiích byla smlouva vystavena, kdo byl přítomen
  7. součástí závěru kupní smlouvy bude uveden datum a místo, kde byla smlouva uzavřena a zakončena podpisy zúčastněných stran

Pokud znáte VIN vozidla je možnost na internetu za drobný poplatek zjistit, zda vozidlo není třeba hlášené jako kradené, zda souhlasí počet stav tachometru s realitou a není-li automobil hlášen jako bouraný. Pokud VIN není uveden v inzerátu, nebojte se zeptat. Máte přeci právo vědět historii vašeho budoucího vozidla.

 

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)