Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Co o vás říká barva vašeho vozu?

Co o vás říká barva vašeho vozu?

Jednou z výhod i nástrah spotřebitele na volném trhu je možnost volby.

Pokud si můžete vybrat, co chcete, znamená to, že vystavujete váš vkus svému okolí. Jedním ze zřejmých součástí vkusu člověka je i barva jeho auta. Jen pár lidí vlastní oranžové auto, což je zvláštní, protože pomeranč je oblíbeným ovocem téměř každého z nás. U auta ale oranžová zřejmě podvědomě způsobuje, že si řidič představuje, jak sedí ve velkém pomeranči a někdo ho i se spolucestujícími může rozmačkat. A to zajisté není přáním nikoho.

 

Žlutá barva je u aut populárnější, ale jen o trochu více.

Opět je tento stav zřejmě způsoben, že si barvu lidé asociují s ovocem. (Žádný řidič nechce být spatřen, jak řídí citrón.) Několik provedených výzkumů prokazuje, že žlutá barva patří z hlediska viditelnosti mezi nejbezpečnější. Téměř nikdy však na silnici nepotkáte žluté Volvo, symbol bezpečí za volantem, takže neoblíbenost této barvy způsobuje něco jiného.

výběr auta

Černá auta většinou kupují řidiči, kteří si při řízení nasazují sluneční brýle.

Je tomu tak, protože černá je cool.

Červená je u aut nejoblíbenější barvou z několika důvodů.

Především, červená je sexy. Mít červené auto je jako mít na sobě na ulici pouze spodní prádlo, červené auto ostatním říká: „Koukej, žiji rychle, rychle miluji a rychle se pohybuji!“ a zároveň „Kdybych měl více peněz, budu řídit Ferrari.“

výběr auta

Bílé vozy jsou určeny pro lidi, kteří touží své auto umývat častěji, než ho řídit.

Bílá auta vypadají chytře a elegantně, stejně tak jako bílé obleky - pokud však nejste mafiánský boss, vyhněte se jim. Malé bílé vozy jsou určeny pro introverty, kteří dosud nezjistili, k čemu slouží poslední rychlostní stupeň na řadicí páce.

Stříbrné vozy jsou barvou okamžiku.

Říkají, že jste cool a v pohodě, aniž byste byli nároční, ambiciózní a že váš příští vůz už bude značky Mercedes.

Fialový automobil symbolizuje stříbrnému opak:

jeho majitel je usedlý, nikam příliš nejezdí a jeho dalším autem bude pravděpodobně autobus.

Je zajímavé, že výrobci v současné době už nevyrábí typicky červené, modré nebo zelené vozy. Jejich auta jsou naopak oblečena do Jadeové, Viridianové nebo Mayské barvy. Upřímně, tyto názvy umí způsobit jedinečný moment, kdy máte šanci zahlédnout rozpačitý úsměv prodejce automobilů, a to při jejich vyslovování. Ale nemusíte mít strach: pokud se ho zeptáte na červenou, určitě pochopí.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)