Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Kdy opravit nebo vyměnit čelní sklo

Kdy opravit nebo vyměnit čelní sklo

Stalo se to asi všem řidičům: nepříjemný zvuk kamínku nebo štěrku, který narazil do čelního skla Vašeho vozu. Pokud jste tuto situaci někdy zažili a čelní sklo zůstalo po nehodě nepoškozené, můžete se považovat za šťastné.

Přední sklo vašeho vozu zajišťuje při jízdě bezpečnost, je však velmi náchylné na praskliny a trhliny. Co byste tedy měli dělat, pokud čelní sklo zasáhne kamínek?

Preventivní oprava drobných prasklinek na čelním skle pomáhá zamezit jejich rozšíření a Vy se tak vyhnete vysokým nákladům za jeho celkovou výměnu.

Oprava čelního skla navíc umožňuje uchovat si originální kvalitní sklo včetně původního těsnění přímo z továrny a představuje zlomek nákladů oproti výměně. Ceny opravy drobné prasklinky se liší dle jednotlivých servisů, ale náklady se zpravidla pohybují kolem tisícovky.

Pokud je prasklinka malá, nemusíte panikařit, pravděpodobně půjde opravit bez výměny celého čelního skla. Jak poznáte, zda půjde prasklinka opravit? Obecně řečeno, pokud není prasklinka větší než korunová mince, velmi pravděpodobně nebudete muset čelní sklo vyměnit. Pokud je prasklinka opravitelná, je nejlepší opravu neodkládat a co nejdříve zamířit do servisu.

čelní sklo automobilu výměna

V případě, že se na čelním skle objevila prasklinka, v první řadě byste se měli poradit v ověřeném servisu, o jak závažný problém se jedná.

Dále zavolejte do své pojišťovny a ověřte si, zda je oprava kryta v rámci Vašeho pojištění. Pokud máte na své vozidlo sjednáno havarijní pojištění, oprava čelního skla v něm bude pravděpodobně zahrnuta. U povinného ručení se většinou nabízí krytí nákladů na opravu skla jako připojištění, ale každá společnost má své vlastní podmínky, takže určitě stojí za to zavolat a podmínky si ověřit.

Když zajedete s Vaším vozidlem do servisu, servisní technik prasklinku vyplní a začistí. Tento proces je poměrně jednoduchý a většina prasklinek může být opravena do méně než půl hodiny. Oprava na skle zanechá viditelnou vadu, ale bude mnohem méně patrná. Je však důležitá z hlediska prevence dalšího rozšíření praskliny.

 

https://www.firmy.cz/?q=vymena+skla+u+auta

https://www.firmy.cz/?q=oprava+celniho+skla

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)