Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Auto, které mi dalo pocit být dospělým

Auto, které mi dalo pocit být dospělým

Před deseti lety jsem si koupil své první nové auto. Do té doby jsem sice nějaká auta vlastnil, ale každé z nich pocházelo z bazaru, takže jsem u něho dříve nebo později musel řešit závažný problém.

Pořízení nového auta pro mě tedy znamenalo úplně novou životní zkušenost a vzbuzovalo ve mně velká očekávání. Cítil jsem se konečně jako dospělý samostatný člověk a ne student. Mým vysněným autem byla Toyota Yaris. S Toyotou jsem do té doby neměl žádné zkušenosti, koupil jsem ji, protože se mi prostě líbila. I cena byla skvělá, auto vyšlo jen asi o sto tisíc korun dráž než ojetý Camry se 160 tis. km na tachometru.

yaris


Co mě hodně překvapilo, byl překvapivě prostorný interiér. Měřím skoro dva metry a nikdy jsem se v ní necítil stísněně (svému autu jsem nikdy nedal jméno, oslovení "ona" mi připadalo jako jediné správné). Rád vzpomínám na západy slunce, protože když ji sluneční paprsky osvítily zezadu, tvar bočních zrcátek způsobil, že její stín vypadal jako silueta Shreka. Pokaždé mě ten pohled rozesmál. Živým se jako komik, takže na svá vystoupení hodně cestuji a dojíždím i do velmi vzdálených míst.

 

Během prvních pěti let jsem tedy na svém Yarisu najel úctyhodných 340 tisíc kilometrů. Během této solidní porce vzdálenosti jsem na autě dělal pravidelný servis. O předešlá auta z bazaru jsem se příliš nestaral, a tak jsem se opravdu cítil jako dospělý, který se zodpovědně stará o svého plechového kamaráda. Pravidelně jsem měnil olej i pneumatiky, jednou jsem vyměnil zapalovací svíčky, ale to bylo vše, co ode mě má Toyota za celých pět let každodenní jízdy potřebovala. Brzdy, převodovka, klimatizace, atd. všechno ostatní běželo jako na klíček bez jediné poruchy.


Měl jsem v plánu s ní najezdit 480 tisíc kilometrů a poté se s ní rozloučit. Než jsem ji však stačil vyčistit a vyfotit na inzerát, dovolil jsem kamarádovi, aby se v nejskvělejším autě mého života projel. A to byla osudová chyba… Srážka se zatoulanou paletou na silnici vedl k rozbité přední kapotě a pojišťovna škodu odhadla jako „totálku“. V současné době podvádím svou oblíbenou Toyotu s Hondou Fit, ale ta se jí prostě nevyrovná. Myslím, že jakmile Honda dojezdí, můj zájem se opět stočí k Yarisovi.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)