Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Jak poznat bourané auto aneb nenechte se napálit

Jak poznat bourané auto aneb nenechte se napálit

Nákup ojetého vozu (a to nejen v autobazaru) sebou nese často riziko v podobě toho, že prodejci nalétnete tzv. „na špek“ a zakoupíte vůz, který byl třeba v minulosti již bouraný. Triky s přetočenými tachometry jsou již všeobecně známé a většina kupujících si na tento aspekt dává pozor. Jak ale poznat, že vůz neprodělal nějakou havárii? Máme pro vás pár zajímavých tipů, jak se nenechat napálit.

Vyzkoušejte všechny dveře, nejen ty u řidiče

Při nákupu ojetého vozu pečlivě obejděte a zkontrolujte všechny dveře, nejen ty u řidiče. Dveře nesmí nikde skřípat, musí být zcela funkční a nesmí se rozhodně nikde zasekávat. Pokud se tak děje, pak s největší pravděpodobností došlo k pohnutí rámu. Nezapomeňte si prohlédnout dobře panty a odřenou barvu na vnitřní straně dveřového otvoru.

Prozkoumejte dobře lak vozu

To, že nese vůz známky přelakování, ještě nemusí úplně znamenat, že byl bouraný. Mohlo se klidně jednat o vandalismus v podobě poškrábání od klíče. Při kontrolu laku je tedy třeba se řídit selským rozumem a vyhodnocovat více faktorů.

Lak především zkontrolujte ze všech úhlů. Můžete také využít digitální měřič tloušťky laku či magnet, který vám pomůže odhalit zatmelené části karosérie. Vůz můžete také vyfotografovat, přičemž použijte polarizační filtr. Pokud jsou některé části na laku výrazně světlejší či tmavší, pak se s největší pravděpodobností jedná o lak nový.

bourané auto jak je poznat při koupi

Zkontrolujte volant a nápisy na sklech

Posaďte se za volat a zkontrolujte, zda-li je rovný a středový znak je srovnaný. Pokud tomu tak není, může to znamenat havárii v minulosti, při které došlo k posunutí geometrie ale nebo také třeba jen nešetrné parkování majitele.

Určitě se vyplatí zkontrolovat okna, která, pokud nejsou měněná, budou mít znak jednoho výrobce. Ten se nachází buď jako poloprůhledný nebo černý nápis v rohu okna. Smysly zbystřete v okamžiku, kdy se výrobci skel liší, zejména v případě levé a pravé strany vozu.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)