Kam na výlet v Praze?

Kam na výlet v Praze?

Kam na výlet v Praze?

V Praze je blaze, možná i proto, že nudu tam nepotkáte. Historické památky, naučné stezky, zábavné parky, obchůdky a restaurace vás zvou na rodinný výlet, který nemusí brát konce. Zvlášť v případě, že se na něj vydáte na čtyřech kolech. Autem stihnete přes víkend poznat téměř celou Prahu. Zapomenout byste neměli fotoaparát, turistický deník  a dobrou náladu, samozřejmě. Kam tedy na výlet v Praze?

Zažijte Prahu jako z pohlednice

Jedete do Prahy poprvé? Poznejte hlavní metropoli, jak jste ji dosud znali jen z pohlednic. Navštivte historická místa, která jsou právě pohlednicemi tolik profláknutá. Vy je zkrátka musíte vidět na vlastní oči. A proto se projděte po více než 515 metrů dlouhém Karlově mostě, kde si prohlédnete až 31 soch významných osobností. Nezapomeňte se pokochat atmosférou Staroměstského náměstí, udělat si selfíčko u Prašné brány, projděte Židovské město a hlasité WOW si řekněte na Petřínské rozhledně. Pro lepší přehled je dobré zakoupit si průvodcovskou mapu, díky které nepřehlédnete jedinou památku ve městě. Navíc je můžete mít všechny hezky po cestě.

 

Kde nechat auto? Pokud se rozhodnete auto někde zapíchnout a hlavní části v Praze projít více-méně pěšky, dávejte si pozor na označení parkovišť. Většina z nich je placená a někdy se jedná o docela vysoké částky. Po návratu z celodenního výletu byste se mohli divit, kolik že to platíte. Je proto lepší si už před cestou zjistit kde a za kolik byste mohli během svého výletování parkovat. Tak předejdete nemilému překvapení a zdlouhavému hledání toho správného parkoviště.

Kam určitě s dětmi? Na tobogány, čokoládu a letadla

Historické budovy a starobylá atmosféra hlavního města Prahy je sice fajn, ale řekněme si na rovinu, děti tímto celý víkend nezabavíte. A proto jim hned po prohlídce historického centra Prahy slibte mnohem akčnější dobrodružství. Třeba dětské zábavní centrum Tobogana Fantasy, kde si každé dítě přijde na své. Tobogány, skluzavky, lana, dětské koutky a spoustu další zábavy tam čeká na děti i jejich rodiče. Dětskou fantazií inspirované zábavní centrum najdete v Praze 5 ve Zličíně v Avion Shopping parku. Dobrou zprávou je, že parkování budete mít zdarma a to v areálu shopping parku. V zábavném parku se můžete schovat před deštěm nebo před ostrými slunečními paprsky.

 

Mají vaše děti rády čokoládu? Tak to v Praze nezapomeňte navštívit muzeum čokolády Choco Story Praha, kde najdete zajímavé informace o sladkosti, kterou všichni tak milujeme. Svůj výletní den si můžete osladit na adrese Celetná 10, Praha 1.

 

A pak utřete pusu od čokolády a hurá na letadla, na ty opravdová! Letiště Letňany láká malé i velké výletníky, kteří se budou chtít pokochat letadly ve vzduchu i na zemi. Do areálu letiště vás samozřejmě nepustí, to kvůli bezpečnosti. Ale navštívit můžete tak zvanou leteckou vyhlídku, kde si dáte občerstvení a odkud budete mít perfektní výhled na letištní plochu. Když budete na letišti Letňany, nezapomeňte zaskočit asi do 15 minut pěší chůze vzdáleného leteckého muzea, kde je vstup zdarma a kde se můžete pokochat unikátními letadlovými stroji! Pokud si to předem naplánujete, svůj výlet na letiště můžete spojit i s adrenalinovou Offroadovou dráhou, kdy si autem zkusíte přejet dráhu plnou překážek.

 

Spojte zábavu s vědou!

Na výletě může být i věda zábava. Přesvědčte o tom i vaše děti a vezměte je třeba na Štefánikovu hvězdárnu. Tam pozorujte oblohu velkými dalekohledy a vyzkoušejte si mnohé astrologické pokusy.  Od hvězd pak přejděte do světa kamenů. Jak vzniká perla a co jste o kamenech nevěděli, se můžete dozvědět v galerii Geosvět v Praze. A pak nechte kámen kamenem a vydejte se za slavnými osobnostmi, které se pro vás sešli na jednom místě - v muzeu voskových figurín v Praze!

 

Do Prahy za přírodou!

Možná se budete divit, ale i do Prahy lze vyrazit za přírodou. I spíše historická metropole plná ruchu může nabídnou kus klidné a čisté přírody. Kde? Navštivte třeba Garden park Jeneč u Prahy a pokochejte se krásnými květinami, uměle vytvořenými potůčky a vodopády a odpočiňte si v klidném zákoutí parku. Tam načerpejte nové síly pro další výlet, ve kterém si to můžete namířit třeba k naučné stezce Dolní Počernice. Naučná stezka má 21 zastávek a měří okolo 3 kilometrů, během kterých se seznámíte s přírodními a kulturními památkami Dolních Počernic. Krásu přírody vám v Praze nabídne i Dalejské a Prokopské údolí, ve kterém si příjemně odpočine celá rodina. 

 

 

 

Díky OneTwoGo nemusí výlet končit brzy!

Chcete cestovat? Už vás nebaví trávit každý víkend doma? Tak jeďte třeba do Prahy. Vaše rybičky to samy doma vydrží. Ať už jste z Prahy nebo ne, čeká vás tam spousta zážitků. Cestovat můžete po svých, vlakem nebo hromadnou městskou dopravou, ale zaručeně nejvíce toho stihnete na čtyřech kolech. Že auto nemáte? Žádný problém, my vám ho půjčíme. Jsme autopůjčovna OneTwoGo, která nabízí spolehlivé vozy pro dobrodružné chvíle. A navíc vám auto můžeme pronajmout i s řidičem, který funguje jako průvodce a po pražských památkách vás provede včetně profesionálního výkladu. 

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (2)

farchan - 26.05.2019 17:01 tes saja lah htlm code undangan pernikahan undangan pernikahan unik undangan pernikahan unik ini cuma pake ling http://www.undangancinta.com bb code [url=http://www.undangancinta.com]undangan pernikahan[/url] [url=http://www.undangancinta.com]undangan pernikahan simple[/url] [url=http://www.undangancinta.com]undangan pernikahan unik[/url] 悀°"
farchan - 26.05.2019 17:01 ruh jumlahnya. Saya tercengang. Alyosha, yang lebih meagen astm a283 c agen pipa boiler agen plat abrex 400 agen plat asme516 grade70 agen plat astm a285 c agen plat astm516 70 agen plat boiler agen plat hardox agen plat hb 400 agen plat high strenght agen plat high tensile sm490 yb agen plat high tensile sm490ya agen plat kapal agen plat stainless ss304 agen plat stainless ss310 agen plat stainless ss316 agen plat sumihard agen round bar besi aisi 440s45c agen round bar scm440 agen steel rail agen steel sheet pile distributor astm a283 c distributor pipa boiler distributor plat abrex 400 distributor plat asme516 grade70 distributor plat astm a285 c distributor plat astm516 70 distributor plat boiler distributor plat hb 400 distributor plat high strenght distributor plat high tensile sm490 yb distributor plat high tensile sm490ya distributor plat kapal distributor plat stainless ss304 distributor plat stainless ss310 distributor plat stainless ss316 distributor plat sumihard distributor round bar besi aisi 440s45c distributor round bar scm440 distributor steel rail distributor steel sheet pile jual astm a283 c jual baja h beam jual pipa boiler jual plat abrex 400 jual plat asme516 grade70 jual plat astm a285 c jual plat astm516 70 jual plat boiler jual plat hardox jual plat hb 400 jual plat high strenght jual plat high tensile sm490 yb jual plat high tensile sm490ya jual plat kapal jual plat stainless ss304 jual plat stainless ss310 jual plat stainless ss316 jual plat sumihard jual round bar besi aisi 440s45c jual round bar scm440 jual steel rail jual steel sheet pile pabrik astm a283 c pabrik pipa boiler pabrik plat abrex 400 pabrik plat asme516 grade70 pabrik plat astm516 70 pabrik plat boiler pabrik plat hb 400 pabrik plat high tensile sm490 yb pabrik plat high tensile sm490ya pabrik plat kapal pabrik plat stainless ss304 pabrik plat stainless ss310 pabrik round bar besi aisi 440s45c pabrik round bar scm440 pabrik steel rail pabrik steel sheet pile pusat astm a283 c pusat pipa boiler pusat plat abrex 400 pusat plat asme516 grade70 pusat plat astm a285 c pusat plat astm516 70 pusat plat boiler pusat plat hardox pusat plat hb 400 pusat plat high strenght pusat plat high tensile sm490 yb pusat plat high tensile sm490ya pusat plat kapal pusat plat stainless ss304 pusat plat stainless ss310 pusat plat stainless ss316 pusat plat sumihard pusat round bar besi aisi 440s45c pusat round bar scm440 pusat steel rail pusat steel sheet pile stockis plat hardox stockist plat astm a285 c stockist plat high strenght stockist plat stainless ss316 stockist plat sumihard supplier plat hardox
Vložit komentář
Vaše jméno:
Váš komentář *:
 
Hodnocení článku:     1 - nejhorší   10 - nejlepší
Byl tento článek zajímavý?