Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Barcelona třikrát jinak

Barcelona třikrát jinak

Přinášíme tip na výlety, pokud budete cestovat do Španělska, respektive do Barcelony. OneTwoGo vám na tuto cestu může zapůjčit i vůz.

Barcelona je oblíbený turistický cíl mnoha cestovatelů. Nahrává jí hned několik faktorů – dostupnost do dvou hodin z Prahy, levné ceny letenek, příjemné počasí po většinu roku a mnoho zajímavých atrakcí a pamětihodností.

Většina z nich, jako Sagrada Familia nebo La Rambla, se těší všeobecné známosti a oblibě, ale existují i takové, které do svých cestovních plánů přeci jen nezahrne každý. Dáme vám tři tipy, kam v Barceloně jít pro fantastický zážitek.

Střecha budovy La Pedrera

Vyhnout se v Barceloně Gaudího stavbám je takřka nemožné.  Na dlouhém a širokém bulváru Passeig de Gràcia jich naleznete hned několik. Mezi nejznámější patří rohový bytový dům La Pedrera nebo-li Casa Milà, který je typický hlavně zvláštní výzdobou na střeše. Zvláštní sochy vojáků v různých přilbách nejsou ve skutečnosti sochy, jedná se o důmyslné vstupy na střechu, komíny a průduchy. Celý dům je velmi futuristický, co se týče technických vymožeností – v roce 1910, kdy ho dostavěli, bylo opravdu ojedinělé mít vjezd do dvora pro auta nebo výtah. 
Skutečným zážitkem je ale prohlídka střechy této budovy. Nejen, že je z ní skvělý výhled na celou Barcelonu, v letních měsících si tu můžete vychutnat také jazzový koncert nebo v nočních hodinách také představení videomappingu promítané právě na originální sochy

 

Výhled z parku Güell

A u Gaudího ještě chvíli zůstaneme. Hned po katedrále je jeho nejznámějším projektem park Güell. Mozaikou vykládanou dlouho lavičku, sochu ještěrky nebo domek jako z pohádky jistě znáte z každé pohlednice. Když ale opustíte placenou část prohlídky parku a vyjdete malými cestičkami vysoko na kopec, budete mít výhled ještě krásnější a hlavně – zadarmo! Mezi stromy se můžete usadit na jednu z mnoha laviček, nebo si sníst svačinu u piknikového stolu. Ráno zde potkáte běžce, přes den matky s dětmi a večer skupinky mladých. V parku Güell se zkrátka dá strávit třeba celý den.

 

Zábavní park Tibidabo

Zajímavým tipem na celodenní výlet je zábavní park Tibidabo. Rozlehlý park plný historických i moderních atrakcí najdete na stejnojmenném kopci už od roku 1901. Nejdřív se svezete historickou modrou tramvají, která vás vysadí u spodní stanice zubaté lanovky. Pak vás, nebo respektive lanovku, čeká stoupání na více než 500 metrů vysokou horu a tam už se otevírá brána zábavního parku Tibidabo. Za povšimnutí stojí zejména ty nejstarší atrakce, jako je třeba koš zavěšený na otáčející se věži z roku 1921 nebo kolotoč ve tvaru letadla z roku 1928. Nemusíte se ale bát, pokud se do stařičkých zařízení bojíte nastoupit, v parku je i moderní horská dráha, řetízkový kolotoč či aztécká otočná lavice. Kdo jednou Tibidabo navštíví, ten už se bude na Matějské pouti vždy nudit.

 

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)