Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Jaké novinky čekají na motoristy v roce 2016?

Jaké novinky čekají na motoristy v roce 2016?

Rok 2016 přinese řidičům řadu změn, které se však povětšinu budou týkat zejména změn na silnicích. Co si na nás naši zákonodárci letos připravili a na co by si řidiči měli dát pozor, o tom si povíme v tomto článku.

Velká řada změn, jak již bylo řečeno, se bude týkat zejména silnic. Doposud byl využíván termín Rychlostní silnici, od letošního roku však bude nahrazen výrazem Silnice pro motorová vozidla.

Na silnicích I. třídy zvýšení rychlosti z 90 km / h na 110 km /h

Zvýšení rychlosti z 90 km na 110 km na vybraných úsecích silnic I. třídy patří asi k nejvíce očekávaným změnám. Celkem se tato změna bude týkat 24 úseků po celé ČR, nicméně označení těchto silnic stále ještě probíhá. Silničáři by práce na všech úsecích měli dokončit na jaře 2016.

Přejet na červenou na přejezdu = přísnější trest

Zpřísněných trestů se dočkají ti řidiči, kteří nerespektují výstražná signální červená světla zakazující vjet na přejezd. Již při prvním spáchání přestupku vám policie může udělit nejen značnou pokutu a odebrání bodů (nyní navrhované změny 25 tisíc a 6 trestných bodů musí projít Poslaneckou sněmovnou), ale také zabavit řidičské oprávnění a to až na ½ roku.

Žádný sníh na nákladu

Pokud jste až doposud čistili sníh pouze z oken, tak od letoška vás čeká práce navíc. Sníh nesmí být ani na nákladu – zde zákonodárci zřejmě narážejí na laxnost některých kamioňáků, kterým sníh odlétává z korby a ohrožuje ostatní vozy. Otázkou zůstává, jak tento bod přejde do praxe, pro šplhání ve výškách by totiž řidiči měli mít speciální zkoušky dle předpisů o bezpečnosti práce.

Nový design dopravního značení

Snaha sjednotit dopravní značení v celé Evropě přinese změny v designu některých značek. Změna se bude týkat např. značky označující dálnici (nově bude zelená ve čtverci), značky upozorňující na zvěř či značky okruhu.

Cyklistické ulice

Snahu o zklidnění provozu mají přinést také „cyklistické ulice“. Jedná se o prvek převzatý zřejmě z Německa, kde          bude mít cyklista absolutní přednost. Cyklisté zde také nemusejí jet za sebou, ale mohou jet vedle sebe a vjezd do takovéto ulice bude povolen pouze vozidlům vyznačeným ve spodní části dopravní značky, která bude takovouto ulici označovat.

Chodci pouze s reflexními prvky

Změny se však netýkají pouze motoristů, povinnosti budou mít i chodci. Mimo obec budou mít za povinnost vybavit se reflexními prvky, přičemž postačí jakákoliv odrazná drobnost (reflexní páska, odrazka na batohu apod.).

 

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)