Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Naprášit viníka škody?

Naprášit viníka škody?

Společnost Hella vyvíjí systém, který to dokáže.

Znáte to. Jdete nakoupit, vrátíte se a zjistíte, že váš vůz má ošklivé promáčkliny či škrábance. Rozhodně se nejedná o vzácnou situaci a většinou je typická pro zaparkované vozy na parkovišti. Stačí nešetrné otevření dveří a malér je hned hotový. Viníka však asi v tomto případě budete hledat jen ztěžka.

Intelligent Damage Detection System

Možná se však blýská na lepší časy. Německá společnost Hella totiž pracuje na systému s názvem Intelligent Damage Detection System, jež by měl v těchto případech dokázat odhalit pachatele. Základem celého systému je tenká, velice citlivá fólie, v níž budou zabudované senzory citlivé na jakýkoliv tlak. V okamžiku, kdy karoserii někdo promáčkne či poškrábe, dojde ke spojení systémů ve fólii, které vyšlou signál, jež ihned upozorní majitele vozu – například pomocí SMS zprávy.

Následný proces aktivují palubní kamery

To není nic zajímavého, říkáte si. Než se dostanete z nákupního střediska, viník může být již dávno pryč a zase jste tam, kde jste byli. I na to společnost Hella myslí a samozřejmě vyvíjí i následný proces. Senzory po odeslání signálu dokážou aktivovat palubní kamery, jimiž v současné době disponuje již řada nových vozů. Ty následně začnou nahrávat obraz z okolí. A abyste měli dokonalou jistotu, zaktivuje se také GPS, která zaznamená přesnou polohu vozu.

Systém ulehčí ověřování škody

Přínosem celého systému by mělo být nejen zjištění samotného viníka škody, popř. registrační značky viníkova vozidla, který by mohl být kamerovým systémem zaznamenán, ale také snadnější prokázání, že jste si škodu na voze nezpůsobili sami. Systém by se na trhu mohl podle společnosti Hella objevit v roce 2018 a dle dostupných informací o něj už projevila zájem automobilka BMW.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)