Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Policie chce odebírat po dopravních nehodách malé technické průkazy

Policie chce odebírat po dopravních nehodách malé technické průkazy

Od 1.1.2015 na řidiče čekají nejen změny při registraci nových vozidel, o kterých jsme vás už informovali, ale je možné, že se jich dotkne i další novinka, kterou za podpory ministerstva dopravy připravuje dopravní policie.

Dopravní policie se totiž chystá uvést do praxe novinku, týkající se dopravních nehod, kdy by majiteli vozu bezprostředně po dopravní nehodě byl odebrán malý technický průkaz. V případě uvedení tohoto postupu do praxe, by to pro majitele vozidla znamenalo to, že havarovaná vozidla by před tím, než by se chtěla vrátit do provozu, musela předem projít prohlídkou na stanicích technické kontroly (STK). Jedině tak by vozidlu mohl být malý technický průkaz opět navrácen.

Záměr je podporována také ministerstvem dopravy

Tento záměr je také plně podporována i ze stran ministerstva dopravy, neboť dle slov mluvčího úřadu Martina Nováka, by vůz po těžké autohavárii měl projít znovu technickou kontrolou.

Cílem tohoto opatření je zajistit, aby provoz na silnicích byl bezpečnější a do silničního provozu se vracela skutečně pouze technicky způsobilá vozidla. V případě, že by totiž oprava nebyla provedena kvalitně, pak takový vůz nemůže projít technickou kontrolou. Systém by tak měl docílit toho, aby majitelé a provozovatelé aut, měli svá vozidla skutečně v pořádku.

 

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)