Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Důležité změny v novele zákona č. 56/2001 o registraci vozidel

Důležité změny v novele zákona č. 56/2001 o registraci vozidel

Chystáte se v letošním roce kupovat či prodávat vůz? Pak doporučujeme věnovat výraznou pozornost tomuto článku. Od 1. 1. 2015 vzešla totiž v platnost novela zákona č. 56/2001 o registraci vozidel, která přináší několik velice důležitých změn týkajících, které byste rozhodně měli vědět.

Jaké změny na vás při registraci vozidel čekají?

1)      Při registraci motorového vozidla se dostaví původní provozovatel i nový nabyvatel vozidla současně na příslušný registrační úřad původního provozovatele vozidla. V případě, že se jeden nedostaví, je třeba předložit OVĚŘENOU PLNU MOC. Vozidla se budou odhlašovat a přihlašovat současně. DPOLOPŘEVOD NEEXISTUJE.

2)      Při registraci vozidla z důvodu dědictví je třeba předložit velký a malý technický průkaz, zelenou kartu povinného ručení, evidenční kontrolu, usnesení soudu s vyznačením plné moci a OP

3)      Registrační značky přecházejí na nového provozovatele, bez ohledu místa jejího vydání.

4)      Každou změnu na vozidle (např. změna adresy, změna barvy, tažné zařízení apod.) je nutné ohlásit na příslušném registračním místě a to do 10to dnů. Při poručení těchto podmínek se bude jednat o přestupek.

5)      Při změně provozovatele (např. z důvodu ukončení leasingu, přepisu z IČ na rodné číslo apod.) je třeba předložit EVIDENČNÍ KONTROLU, správní poplatek v tomto případě činí 800,- Kč.

6)      Pro vyřazení silničního vozidla z provozu (dříve depozit) se nyní stanovuje nová maximální lhůta, která činí 12 měsíců. Správní poplatek činí 200,- Kč.

7)      Za zánik vozidla (dříve trvalé vyřazení) se nyní nic nehradí, je bez poplatku.

8)      Pokud je vozidlo v současné době v depozitu delší dobu než 18 měsíců bude vozidlo AUTOMTICKY VYŘAZENO z registru motorových vozidel.

Veškeré informace týkající se novely zákona se také dozvíte na stránkách Ministerstva dopravy.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)