Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Nepoužíváte bezpečnostní pás?

Nepoužíváte bezpečnostní pás?

To děláte velkou chybu! Používání bezpečnostního pásu ve voze považuje řada řidičů za naprostou zbytečnost. Velice často jezdí proto nepřipoutaní, což v případě nehody může mít skutečně katastrofické důsledky. Nevěříte? Možná vás přesvědčí statistiky a náš následující článek.

Od počátku roku 2013 zemřelo na silnici zbytečně 87 lidí a to jen proto, že nepoužili bezpečnostní pás. Podle statistik použití bezpečnostního pásu snižuje riziko úmrtí až o 50%. Pokud tedy budeme čistě teoreticky z této statistiky vycházet, mohlo být až 43 lidských životů ušetřeno. A to skutečně není zanedbatelné číslo.

Použití bezpečnostních pásů je nejúčinnější při rychlosti do 60km/hodinu, přičemž připoután by neměl být pouze řidič a spolujezdec, ale samozřejmě i spolupasažéři sedící na zadních sedadlech. V mnoha případech nehod se totiž stává, že nepřipoutaní spolujezdci sedící na zadních sesadlech v případě nehody jsou vymrštěny do sedačky před sebou. Tento náraz tak dokáže řidiče či spolujezdce nejen velmi těžce zranit, ale také případně zabít.

Poutat pásy se nepotřebuji, mám přece airbag

Mnoho řidičů často argumentuje tím, že poutat se bezpečnostními pásy není třeba, vždyť přece mají v autě zabudované airbagy. Veliký omyl. V případě nehody je airbag aktivován v několika milisekundách a je vystřelen vysokou rychlostí. Pokud nejste připoutaní, vaše tělo je setrvačností vymrštěno proti airbagu a náraz vám může způsobit až smrtelné zranění.

Proto, aby vás airbag v lepším případě nezranil, a vy jste byli skutečně chráněni, je třeba, abyste byli připoutáni, neboť bezpečnostní pásy zajistí vymrštění těla proti airbagu. Vaše tělo tak dopadne do airbagu jako do peřinky.

Nepodceňujte proto bezpečnostní pásy ve voze, skutečně tam nejsou pouze pro ozdobu. Věřte, že může přijít okamžik, kdy vám zachrání život.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)