Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Co je havarijní pojištění a jak na něm ušetřit

Co je havarijní pojištění a jak na něm ušetřit

Pokud jste se stali majiteli nového vozu anebo jste si pořídili vůz mladší 5ti let (vozy starší 10let už vám pravděpodobně žádná pojišťovna nepojistí), pak byste si měli sjednat nejen povinné ručení, které je dané zákonem, ale také pojištění havarijní. Ptáte se pro? Odpověď je jednoduchá. Protože se vám to vyplatí, zejména pak v případě nehody, jejíž vina spadá na vaše bedra. Nicméně havarijní pojištění samozřejmě nekryje pouze škody způsobené havárií, ale také škody způsobené vandalismem, odcizením či neoprávněním užitím vozidla.

Kde a jak na havarijním pojištění ušetřit?

Stejně tak, jako v případě povinného ručení, tak i na havarijním pojištění se dá ušetřit. Stačí se trochu více porozhlédnout po internetu a využít například různé srovnávače cen. Jeden takový můžete nalézt například na portále Sfinance. Pro to, aby srovnání bylo skutečně objektivní, je třeba si připravit malý a velký technický průkaz vozidla. Pokud váš vůz již havarijní pojistku má, pak si připravte i tuto stávající smlouvu.

S klesající cenou vozu má klesat i cena havarijního pojištění

Pokud již několik let máte sjednané havarijní pojištění, ale stále platíte stejnou částku, pak je třeba sjednat nápravu. Většina pojišťoven vám totiž automaticky cenu havarijního pojištění nesníží, přestože běžná cena vašeho vozu každým rokem klesá. V případě škodní události dostanete od pojišťovny vyplacenou pouze běžnou cenu, přitom cena vozu určuje, kolik pojištění stojí. Obecně tedy platí, že čím je hodnota vozu nižší, tím je havarijní pojištění levnější.

Kritéria pojišťovny pro stanovení ceny havarijního pojištění

Hlavními kritérii pojišťovny pro stanovení ceny havarijního pojištění je typ vozu a jeho stáří, přičemž nejvíce v prvních letech klesá cena u nového vozu. Z tohoto důvodu je dobré si nechat u nových vozů cenu havarijního pojištění v prvních dvou letech vždy po roce od pojišťovny přepočítat, poté stačí smlouvu aktualizovat vždy po 2 letech.

 

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)