Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Výhody vozu s automatem aneb proč si takový vůz půjčit

Výhody vozu s automatem aneb proč si takový vůz půjčit

Potřebujete si půjčit vůz, ale váháte, zda se rozhodnout pro automat či pro manuální převodovku? Důvodů, proč se rozhodnout dát přednost automatickému řazení může být hned několik, nicméně vždy záleží na kvalitě vozu i převodovky a především na vašich požadavcích.

Komfortnímu požitku jízdy bez nutnosti řadit dává přednost stále více řidičů. A to dokonce i těch, kteří si doposud nemohli jízdu s manuální převodovkou vynachválit. Využití automatu se těší velké oblibě zejména u silných a luxusních aut, kde jsou tyto převodovky již na skutečně špičkové úrovni. Mezi oblíbené a rozšířené zástupce vozů s automatickou převodovkou patří například Mercedes, Citroen či Toyota, z našich vozů pak například Škoda Superb 2.0 TDI.

Kdy a proč „sáhnout“ po automatu

Kdy se tedy rozhodnout pro zapůjčení vozu s automatem? Především tehdy, když:

… jste slabší či nezkušený řidič

Pokud nepatříte k řidičům milujícím klasické řazení či k řidičům, kteří měli již v autoškole problémy s řazením, zkrátka k řidičům, jejichž dovednosti za volantem patří k těm slabším, pak je automat ideální volbou. Automatická převodovka může nezkušenému či vystrašenému řidiči, který se bojí sednout za volat jen, co pomyslí na to, jak bude muset zvládat několik úkolů najednou (řadit, sledovat provoz, odbočovat apod.) velice pomoci. Může ho totiž naučit nemít strach z jízdy a zasednout za volant s patřičnou jistotou.

… bydlíte ve městě a často cestujete

Automat je také výhodné zvolit v případě, kdy se pohybujete spíše po městě a najezdíte velký počet kilometrů ročně. Pro kopcovité terény, kdy je nutné často využívat brzdění motorem, například z důvodů kolon, je vhodnější spíše vůz s manuální převodovkou.

… si chcete jízdu skutečně vychutnat

Dalšími hlavními přednostmi automatické převodovky je skutečný komfortní požitek z jízdy (zejména ve městě) a to nejen pro samotného řidiče, ale také pro jeho posádku. Zejména u luxusnějších typů vozů, kde jsou používány především převodovky s hydrodynamickým měničem, které způsobují plynulý přechod mezi jednotlivými rychlostmi. Jinými slovy – odpadá nepříjemné cukání v okamžiku zařazení vyšší rychlosti, tak jak tomu může být u manuálního řazení.

… chcete šetřit

V minulosti sice automaty neměly příliš dobrou pověst, co se jejich spotřeby týče, nicméně současné moderní převodovky už pracují zcela jinak. Pokud vám není jedno, za kolik jezdíte, pak si určitě vůz s manuální převodovkou vypůjčete. Sníženou spotřebu pohonných hmot zejména v dnešní době, kdy se ceny nafty a benzínu pohybují skutečně vysoko, ocení zcela jistě každý řidič. Dalším plusovým bodem pro vozy s automatickou převodovkou je jejich šetrnost vůči motoru a podvozku. Poslední statistiky dokazují, že ojetiny využívající automat vykazují daleko méně poruch způsobených vlivem nadměrného opotřebení.

Přestože jsou automatické převodovky hlavním primem zejména velkých a luxusních vozů, i malé značky jim již přišly na „chuť“ a proto si je můžete vyzkoušet i v menších typech vozů.

 Jen dávejte pozor – kouzlu automatické převodovky se podléhá skutečně velice snadno.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)