Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Jak vybrat rodinné auto?

Jak vybrat rodinné auto?

Výběr rodinného vozu bývá často velmi složitou otázkou. Přestože nových vozů jsou stovky a možnosti výběru široké, samotné rozhodnutí o koupi bývá často omezeno rodinným rozpočtem. Jak tedy vybrat ten správný rodinný vůz a přitom rodinný rozpočet nezruinovat? Zkusme se podívat na některá kritéria, která Vám při volbě Vašeho nového vozu mohou pomoci.

S ojetým vozem ušetříte

Pokud je Váš rodinný rozpočet omezený a nemůžete si dovolit koupit vůz nový, pak samozřejmě je nejlepší zabrousit do vod aut ojetých. Přestože nákup takovéhoto vozu nese sebou některá rizika, nabízí oproti nákupu vozu nového řadu výhod. Tou hlavní je samozřejmě nižší pořizovací cena. Nákup rok či dva roky starého vozu Vás při trochu štěstí může vyjít až o 50% levněji. U vozů starších se pak cena pohybuje mnohdy až v desetinových relacích hodnoty původní.

Na co si při nákupu ojetého vozu dávat pozor

Jak již bylo zmíněno, nákup ojetého vozu sebou nese často rizika, na které byste si určitě měli dávat pozor. Především je vždy dobré dbát na důvěryhodnost zdroje, od něhož vůz kupujete. Také je dobré vůz prověřit v databázi ukradených vozidel (např. zde: https://aplikace.policie.cz/patrani-vozidla), i když ani ta Vám nezaručí, že Váš vůz nepochází z nelegální činnosti. Pokud máte známého servisního mechanika, určitě jej na nákup nového vozu vezměte sebou. Odborník Vám pomůže lehce odhalit případné skryté vady, popř. podezření na podvodné jednání.

Na co se při výběru vozu soustředit?

1.   Bezpečnost – bezpečnost patří k hlavním kritériím, na které byste se při výběru vozu měli ohlížet. Obecně platí, že čím více tím lépe a čím větší, tím bezpečnější

2.    Praktičnost  - požadavky na praktičnost, stejně tak jako na výbavu, se mohou samozřejmě lišit v závislosti na konkrétních potřebách rodiny. Obecně platí, že pro rodinu s dětmi je vhodnější vybírat některý větší a prostornější vůz. Velice oblíbený je např. 7 místný Opel Zafira nebo prostorný WV Sharan, který ovšem patří již do dražší kategorie i v sekci ojetých vozů. Menší vozy z české produkce jako např. Škoda Fabia či Škoda Citigo se příliš jako rodinné vozy nedoporučují, neboť na delší cesty neposkytují tak velký komfort. Vše samozřejmě ale záleží na potřebách a požadavcích rodiny.

3.   Spotřeba  –  při současné ceně benzínu byste samozřejmě neměli také zapomínat na spotřebu vozu. Je lepší si připlatit za vůz s menší spotřebou (obecně ji mají vozy s deaslovým motorem), neboť tato investice se Vám mnohonásobně vrátí.

4.   Výbava – při výběru výbavy byste měli klást hlavní důraz na bezpečnost, jak už bylo zmiňováno výše. 4 airbagy, stejně tak jako ABS či ESP by tedy měly být samozřejmostí základní výbavy. Šikovný je také multifunkční volat a klimatizaci jistě oceníte nejen v horkých letních dnech.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)