Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Odvoz na letiště, doprava z letiště, osobní taxi

Odvoz na letiště, doprava z letiště, osobní taxi

Letiště Václava Havla v Praze je jednoznačně nejznámější letiště v České republice. Stejně známá je i jeho poloha v pražské Ruzyni a nepříliš šťastné dopravní spojení. Cestovat na něj lze několika způsoby s různou mírou komfortu. Pojďme si je představit.

MHD

Hromadná doprava je nejlevnější, ale zároveň nejméně pohodlná varianta cesty. Nejznámější je varianta cesty autobusem přes stanici Dejvická, méně známá je varianta ze Zličína. V obou případech se sice relativně spolehlivě na letiště dopravíte, nicméně musíte i se zavazadly absolvovat cestu přes celou Prahu a v závěru nastoupit do přeplněného autobusu. V létě může teplota uvnitř stoupnout i na 50°C, což je spolu s mačkáním se na další pasažéry nepříliš příjemný start dovolené či pracovní cesty. Cestování s dětmi je pak prakticky vyloučeno.

Airport Express (AE)

Přímá autobusová linka z Hlavního nádraží přes Dejvickou na letiště je sice nákladnější, ale o něco pohodlnější variantou. Speciálně uzpůsobený autobus je určen primárně pro mimopražské cestovatele, kteří dorazí vlakem do metropole a poté míří na letiště. Jezdí každých 30 minut, jízdné pro jednu osobu a cestu stojí 60 Kč, pražská Opencard zde neplatí. I proto je tento spoj méně vytížený než MHD. Bohužel však nejezdí v noci.

Veřejná linková přeprava

Z centra Prahy se z ulice V Celnici dostanete na letiště pomocí linkové přepravy Cedaz. Jezdí každou půlhodinu mezi 7:30-19:00 a jízdenka stojí 150 Kč.

Taxi na letiště

Cesta taxi je již mnohem nákladnější, v závislosti na vzdálenosti od letiště vás vyjde na 300-1500 Kč v případě, že narazíte na poctivého taxikáře. U těch nepoctivých se může cena vyšplhat ještě výše. Na druhou stranu je to pohodlná a velmi flexibilní varianta, jeden vůz navíc pojme více pasažérů i se zavazadly.

Vozidlo s řidičem, osobní taxi

Pohodlí a flexibilitu nabízí i pronajatý vůz s řidičem, který vás na letiště dopraví za pevně stanovenou cenu. Přeprava dvou osob odkudkoli z Prahy v jakýkoli den a čas vyjde na 499 Kč, přičemž platí pravidlo, že čím více lidí jede, tím nižší cena za jednotlivce. Například u dodávky s 8 lidmi je cena za osobu téměř srovnatelná s autobusem Airport Express. Dohodnuté vozidlo vás vyzvedne v domluvený čas přímo na zadané adrese a vám tak odpadnou veškeré manipulace se zavazadly.

Automobil s řidičem je možno objednat i na zpáteční cestu. Společnosti sdělíte číslo letu a ona za vás sama ohlídá případná zpoždění. Takže zatímco u objednaného taxi byste museli platit za čekání, u objednané dopravy neplatíte nic navíc.

Vypůjčené vozidlo

V některých případech je vhodnou alternativou i vypůjčení vozidla pro účely přepravy, například pokud jste mimopražští. Auto si jednoduše půjčíte na okraji metropole, zajedete s ním domů, naložíte se a dopravíte na letiště, kde jej odevzdáte. Tato varianta vám ušetří nejenom spoustu času a starostí, ale odpadnou vám i náklady na parkovné.

Důležitou návštěvu poté může váš pracovník sám vyzvednout či odvést z letiště pomocí vypůjčeného automobilu. Obchodní jednání bude ihned probíhat jinak, pokud namísto standardního vozu návštěvu vyzvednete vozidlem značky Mercedes či Lexus. Popřípadě se můžete dohodnout přímo s autopůjčovnou, která vám poskytne vyškoleného řidiče.

Autopůjčovna OneTwoGo

Vás odveze nejen na letiště do Vídně, Prahy či Brna, ale auto s profesionálním řidičem (po celou dobu přepravy ve spojení s dispečinkem) vás odveze po celé Evropě. Nabízíme vozy ve výborném technickém stavu. Podívejte se na nabídku: https://www.autopujcovnavpraze.cz/cs/car-park

Na letiště jezdíme za pevné ceny, garantujeme maximální komfort. Vyzvedneme vás (u vás doma, ve firmě, na hotelu) a přivezeme až na letiště. Na letišti pomůžeme se zavazadly.

Postaráme se o vaše obchodní partnery a hosty. Zajišťujeme osobní dopravu mezi firmou a hotelem, firmou a letištěm, ale také vozíme menší i větší skupiny za obchodem, sportem, zábavou, poznáním, na společenská setkání, rauty, apod. Naše auta jsou diskrétní bez reklamních polepů. 

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)