Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Audi A6 Avant E-Tron

Audi A6 Avant E-Tron

První elektrický koncept Audi A6 dorazil na autosalon v Šanghaji v roce 2021 v dubnu. Tento koncept zaobalil solidní směs nových technologií a drsného vzhledu, a nejlepší ze všeho je, jeho finální formu k produkci uvidíme později v tomto roce.

Vzhled a karoserie

Ve středu společnost Audi představila model A6 Avant E-Tron, který v podstatě přebírá koncept Shanghai a navrch nasazuje velkou karoserii kombi. Koncept A6 Avant E-Tron je na první pohled dechberoucí. Delší střecha si dobře pohrává s částmi karoserie, které jsme viděli v loňském roce, asi nejatraktivnější dispozicí tohoto modelu je zadní část, která se sklání pod spoiler, to proto, aby zanechala prostor pro lepší proudění vzduchu. Masivní difuzory na zadním nárazníku krásně podtrhují drsný vzhled Audi A6 Avant E-Tron. Zajímavý je také vzhled zadního světla, které je zakomponováno do celé délky karoserie. Rozměrově je vůz Audi A6 Avant E-Tron přibližně stejně velký jako koncept sedanu a sám o sobě má podobnou velikost jako současná generace Audi A6 a A7.

Audi A6 Avant E-Tron také disponuje pár triky, jakou jsou LED projektory ve světlometech, které jsou dostatečně dobré pro hraní videoher, pokud je auto zaparkováno u zdi.

Výkon

Modely A6 Avant E-Tron a A6 E-Tron jezdí na elektrické platformě Audi PPE, která byla poprvé představena v roce 2019 a je schopna podporovat vozidla od velikosti A4 výše. Jeho 800voltová elektrická architektura bude podporovat nabíjení rychlostí až 270 kilowattů, takže i s baterií o velikosti 100 kilowatthodin by doplnění těchto elektronů nemělo trvat déle než půl hodiny. Pokud jde o dojezd, Audi odhaduje něco okolo 700 kilometrů.

Svou hnací sílu tento koncept získává ze dvou elektromotorů, jeden na každé nápravě. Společně produkují čistý výkon 469 koní a točivý moment 799,9 Nm, což stačí k tomu, aby se vůz dostal na 100 km/h za méně než 7 sekund. Ano, je trochu ohromující, ale Audi slibuje, že všechny nadcházející výkonné modely by mohly toto číslo snížit pod hranici 4 sekund.

Kdy bude model Audi A6 Avant E-Tron představen?

Není jasné, kdy Audi představí tuto variantu kombi ve své produkční podobě, ale pravděpodobně přijde po debutu A6 E-Tron později v tomto roce. Audi navíc plánuje letos představit Q6 E-Tron, který jezdí na stejné platformě Audi PPE, ale má tvar bližší současnému SUV E-Tron.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)