Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

General Motors se dere vpřed do budoucnosti elektromobility

General Motors se dere vpřed do budoucnosti elektromobility

Společnost General Motors (GM) má dlouholetý cíl, a tím je prosazení plně elektrické budoucnosti ve světě automobilového průmyslu. V lednu 2022 automobilka přiblížila a představila své vize a cíle na celosvětově proslulém veletrhu s novinkami ze světa elektroniky, CES, v Las Vegas.

Automobilka návštěvníky tohoto eventu uvedla do hlavních elektrifikačních kroků, které podniká ve své snaze dosáhnout vize vytvoření inovativního a bezpečného světa. Důraz klade na snížení nehod, a to na úplnou nulu, stejně tak jako na emise a dopravní zácpy. Krásná představa, to jistě, ale dosáhnout takovýchto vizí je velice obtížný úkol a je to bezpochyby běh na dlouhou trať.

Plně elektrický pick-up Chevrolet Silverado

Nejvýznamějším bodem veletrhu CES bylo představení prvního plně elektrického modelu pick-upu, Chevrolet Silverado EV, který stojí na základech platformy Ultium EV společnosti General Motors. Model bude dostupný ve dvou variantách:

První se představí Silverado EV WT na jaře roku 2023, s největší baterií slibující dosah 400 mil (cca 644 kilometrů) na plné nabití, výkonem 510 koní, 834 Nm točivého momentu a až 4 500 kilogramovou kapacitou přívěsu. Dále dokáže utáhnout až 3 628 kilogramů a 544 kilogramů na vlastní zátěž. Po počátečním uvedení na trh plánuje firma Chevrolet zavést exkluzivní model s maximálním přívěsem až 9 000 kilogramů, tedy ohromujících 9 tun.

Na podzim roku 2023 Chevrolet uvede na trh druhý model, Silverado EV RST First Edition, se stejnou potenciální dojezdovou vzdáleností zhruba 644 kilometrů. Změny oproti prvnímu modelu budou převážně ve výkonu, který má činit 664 koní a více než 1 057 Nm točivého momentu, což umožní zrychlení z 0 na necelých 100 km/h za méně než 4,5 sekundy. Na frontě schopností nabídne RST až 4 500 kilogramů na tažném zařízení a až 590 kilogramů užitečného zatížení. Zákazníci, kteří projeví zájem o model RST First Edition, získají také přístup k funkcím, jako je 4WD, automatické adaptivní vzduchové odpružení (zvedá nebo snižuje až na 50 mm), Multi-Flex Midgate, které rozšiřuje možnosti nákladu při zachování sedadel pro cestujícího v zadní řadě, a dostupné Multi-Flex dveře zavazadlového prostoru.

Nabíjení a cena

Silverado EV WT i RST získají standardní rychlé nabíjení až do 350 kW a nabídnou až 10,2 kW offboard výkonu, který je méně omezen velikostí a hmotností, udržuje redundanci ve výkonnostních elektro měničích a zvyšuje flexibilitu systému. Tyto dva modely se samozřejmě budou lišit, kromě jiného, také cenou. Model RST by se měl pohybovat od 2 250 000 Kč, zatímco Silverado EV WT od 855 000 Kč.

 

Autopůjčovna Praha OneTwoGo - výhodný pronájem auta

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)