Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Kupujete ojeté auto? Pozor nyní na dovezená auta ze zahraničí!

Kupujete ojeté auto? Pozor nyní na dovezená auta ze zahraničí!

Automobilový průmysl se aktuálně potýká celosvětově s nedostatkem čipů. Automobilky ruší ve svých továrnách pracovní směny, protože nemohou svá auta dokončit a skladování nedokončených aut má své limity. Některé automobilky nyní již dokonce uvažují, že se u některých modelů vrátí technologicky zpět o několik let, aby na jednom vyrobeném voze ušetřili několik čipů, například zavedou u zadních dveří otevírání okének opět na kličku.

Z těchto důvodů je nyní čekací lhůta na nový vůz zhruba jeden rok. A podobná situace má dle odhadů trvat ještě minimálně další rok. To je pro řadu zákazníků příliš dlouho, a tak raději volí zánovní nebo ojetá vozidla, kterých ale začíná být také na našem trhu nedostatek. Rychle se zužuje výběr a roste cena.

Oblíbené jsou ojeté vozy ze zahraničí

Jako vhodné, a u nás velmi oblíbené, řešení se proto nabízí dovoz ojetého vozu ze zahraničí. Kde je nabídka zpravidla větší, a auta jsou levnější. Česká republika patří dlouhodobě v Evropě mezi největší importéry ojetých aut. Zároveň máme u nás v porovnání s Evropou také nejvyšší průměrné stáří vozů, které činí zhruba 15 let a každým rokem se toto číslo zvyšuje.

U ojetých aut ze západní Evropy však vyvstalo nyní nové riziko. V letních měsících postihla západní Evropu včetně Německa a států Beneluxu rozsáhlá vlna záplav. Vyplaveny byly nejen domy, ale také auta. Řada z nich se tak může dostat na i náš trh.

Pokud prošlo auto jen malým vytopením, v zásadě se nic strašného neděje, pokud bylo auto správně vyčištěno a připraveno pro prodej. Problém jsou vytopená vozidla, která měla být na odpis, ale přesto se je jejich majitelé snaží prodat.

Jak poznat, že bylo auto vytopené

Pokud nejste odborník, jen stěží vytopené auto poznáte. Doporučujeme tedy ojeté vozy nakupovat prostřednictvím důvěryhodného odborného prostředníka. Může jím být OneTwoGo, autobazar nebo váš přítel či automechanik. Ti již vědí, jak auto prověřit.

Zpravidla je nutné zkontrolovat prostor motoru a důkladně prohlédnout těžko přístupná místa a záhyby na kterých by mohlo zůstat uchycené bahno. Taková místa mají také autosedačky, ty navíc samozřejmě nesmí být vlhké ani zapáchající.

Varovným signálem může být také jednorázová výměna většího počtu drobným elektronických součástí, které může voda poškodit. Pokud k takové výměně na voze došlo, doporučujeme prověřit důvod takové hromadné výměny.

Pozornost věnujte také adrese předchozího majitele, pokud byla daná oblast v létě zasažená povodní, auto prověřujte obzvláště pečlivě. Klidně si vyzkoušejte třeba i výměnu žárovky v předních světlometech. I tam se mohlo dostat bahno, které zapomněl majitel vyčistit.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)