Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Systém „Informace o lokálním nebezpečí“ vás včas varují před nebezpečím

Systém „Informace o lokálním nebezpečí“ vás včas varují před nebezpečím

Společně s narůstajícím technickým pokrokem a zvyšujícím se počtu aut na jednu domácnost se také ruku v ruce snižuje bezpečnost na silnicích.

Automobilka Škoda Auto však nyní zavádí systém pro větší bezpečnost na silnicích, a to prostřednictvím anonymního sběru dat ze svých vozů. Tato data jsou analyzována, vyhodnocována a dále zpracována a prostřednictvím displeje jsou jako „Informace o lokálním nebezpečí“ zobrazena řidiči. Ten se tak může rychle dozvědět o hrozícím nebezpečí v podobě kolony či kluzkého povrchu vozovky. Systém dokáže vyhodnotit i menší výmoly na silnici či změnu povrchu vozovky.

Čím více vozů se zapojí, tím budou analýzy přesnější

Systém „Informace o lokálním nebezpečí“ využívá mimo jiné akcelerometry či snímače ABS, díky nimž lze data získávat po celou dobu jízdy. Vyhodnocená data jsou následně zasílána anonymně do cloudu (Car-to-Cloud). Z informací, které všechny vozy takto odesílají je generován datový zdroj, který se následně využije jako základ pro analýzu a zmapování úseků, které jsou na silnici nebezpečné. Služba je založena na chytrém využívání kolektivních dat. Jinými slovy, čím více vozů je zapojeno do poskytování dat, tím přesněji se vytvářejí analýzy i předpovědi.

Jakou výbavou bude muset vůz splňovat?

Informace o lokálním nebezpečí budou k dispozici pro takřka všechny aktuální generace modelů aut Škoda včetně elektromobilu Enyaq iV. Podmínkou pro využití tohoto systému bude zajištění služby Škoda Connect, přičemž systém budete moci využít nejen v rámci České republiky, ale i v dalších 30ti zemích. Nemusíte mít tedy žádné obavy vycestovat i do zahraničí. K základní výbavě vozu pak budete muset ještě připočíst infotainment systémů vozů ŠKODA, tj. navigaci Amundsen nebo Columbus.

Kdy a jak používat autokameru v různých evropských destinacích

Instalovali jste si v rámci bezpečnosti do vašeho vozu autokameru? Pokud cestujete pouze v rámci České republiky, pak nemusíte mít žádné obavy z jejího používání. Zpozornět byste však měli, pokud se chystáte vycestovat do ciziny, ne každý stát je k autokamerám benevolentní. Představíme si některé země, kde byste s použitím autokamer mohli mít značné nepříjemnosti.

Švýcarsko

Pokud se rozhodnete vycestovat do Švýcarska, pak na autokameru spíše zapomeňte. Natáčení běžné jízdy rozhodně není povoleno, neboť se nejedná o důležitou událost. Vlastní záznam také nesmíte využít pro vlastní potřebu. Autokameru byste mohli zapnout jen v okamžiku, že se děje na silnici něco významného nebo netradičního.

Belgie

Belgie autokameru povoluje, můžete ji mít zapnutou i pro záznam běžné jízdy. Omezení však už nastává v použití záznamu. Ten je možné využít pouze jako důkazní prostředek při řešení trestních činů. Zároveň je zde však podmínka, že všichni účastníci tohoto řízení musejí být s tímto počinem seznámeni.

Polsko

Naši sousedi použití autokamery sice nezakazují, ale je tu jedno velké ALE. Na případném záznamu nesmí být vidět ani SPZ vozu, ani tváře natáčených osob. Co k tomu dodat? Snad jen to, abyste si pro úpravu záznamu pořídili nějaký speciální program.

Rakousko

Rakousko patří k poměrně často navštěvovaným zemím, proto se asi vyplatí vědět, že jsou na tom se zveřejňováním záznamu podobně, jako v Polsku. Tj. zveřejnit sice můžete, ale bez toho, aniž by bylo možné identifikovat SPZ či osobu na záznamu uvedenou.

Slovensko

U našich východních sousedů jsou autokamery povoleny, nicméně na záznamu nesmí být vidět žádné jednání jiných osob. Tj. pokud natočíte osobu, jak vám na parkoviště ulamuje stěrače, pak máte smůlu. Zveřejnit záznam nesmíte.

Portugalsko

100% stop. Tady nesmíte autokameru ani vlastnit. Pokud cestujete do Portugalska, tak si kameru dobře ukryjte anebo ji prostě nechte doma. Policie vám totiž může uložit pokutu i za to, že ji máte v přihrádce vozu.

Ukrajina

Naopak pro cestu na Ukrajinu autokameru vyloženě doporučujeme. V této zemi najdete tolik pochybných praktik a podvodů, že se vám záznam může jen hodit. Pozor však na zveřejňování záznamů. Opět zde platí pravidlo, že na záznamu nesmí být identifikovatelná SPZ ani obličej.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)