Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Kefalonie – ostrov klidu a pohody

Kefalonie – ostrov klidu a pohody

Dlouhé písčité i oblázkové pláže, křišťálově čistá voda a poklidná atmosféra – to je Kefalonie, největší ostrov Jónského moře a šestý největší ostrov Řecka, který stále ještě nestihl zasáhnout masový turismus. Do obecného povědomí se sice více dostal po natáčení romantického dramatu Mandolína kapitána Corelliho v roce 2001, větší popularitě se ovšem stále těší množství jiných řeckých ostrovů včetně sousedního Zakyntosu.

Přesto má Kefalonie rozhodně co nabídnout. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří touží načerpat síly na sluncem vyhřáté pláži, ale zároveň vás odrazují přelidněná místa, kde horko těžko hledáte kousek prostoru na ručník, pak je právě pro vás tento ostrov ideální volbou.

Vydejte se na cestu

Cestovních kanceláří, které nabízejí zájezdy na Kefalonii, je celá řada. Nemusíte se však bát ani vyrazit na vlastní pěst. Z České republiky létají přes léto pravidelné přímé lety z Prahy, cena letenek se pohybuje okolo osmi tisíc a doba letu je něco málo přes dvě hodiny. Lze však vyrazit i ze zahraničních letišť, například z Vídně nebo Berlína. Některé letecké společnosti často nabízejí letenky v akci a budete-li mít štěstí, můžete značně ušetřit.

Letiště na Kefalonii se nachází nedaleko hlavního města Argostoli a je poměrně malé, takže čekejte, že vaše letadlo může nabrat zpoždění, než dostane povolení k přistání či odletu.

Cestovní kancelář vám samozřejmě zajistí odvoz z letiště až do hotelu, pokud jedete sami za sebe, nabízí se využít autobusy veřejné dopravy, taxi, nebo si rovnou na letišti vypůjčit auto.

Co se týče ubytování, nečekejte tu veliké hotelové komplexy známé z jiných destinací. Větší hotely stojí především v nejznámějších letoviscích, k nimž patří například Skala, Lassi nebo Lixouri. Na ostrově však najdete i spoustu menších hotýlků či apartmánů nacházejících se doslova „uprostřed ničeho“. Záleží jen na vás, dáváte-li přednost večerní promenádě v městečku nebo poklidnému posezení s výhledem do přírody.

Nádherné pláže nadosah

Ať už zvolíte jakékoli letovisko, nemusíte se bát, že byste, co se týče koupání, sáhli vedle. Kefalonie je lemována nepřeberným množstvím písčitých a oblázkových pláží, od několikakilometrových po docela maličké.

Mezi nejznámější patří Myrtos v severní části ostrova. Je to však zároveň jedno z mála míst, kde lze očekávat větší množství lidí, protože bílými kamínky tvořená pláž je mezi turisty velmi populární. Raritou ostrova je potom pláž Xi s červeným pískem, jehož netypická barva nebyla dosud vysvětlená.

Pokud si vypůjčíte člun, můžete se vydat na některou z pláží, která není dostupná jinak než právě po vodě. Odměnou vám tak bude naprosté soukromí.

 Pláž Myrtos patří k nejkrásnějším na ostrově

 

Půjčte si auto

Byla by škoda strávit všechen čas pouze na jednom místě a to nejen kvůli rozličným plážím. Kefalonie oplývá dalšími zajímavostmi, za nimiž stojí za to vyrazit. Pro poznávání ostrova je ideální vypůjčit si auto nebo motorku. Půjčovnu najdete prakticky v každém letovisku. Ceny v sezóně začínají zhruba na čtyřiceti euro za den. Na objetí ostrova vám postačí jeden až dva dny – záleží samozřejmě na tom, co chcete vidět. Počítejte také s tím, že kvůli členitému povrchu se cesta protáhne – často totiž budete muset hory zdlouhavě objíždět, abyste se dostali do místa ležícího vzdušnou čarou, co by kamenem dohodil.

Městečka s nezapomenutelným koloritem

Pro milovníky historie a památek není ostrov na první pohled vyloženým lákadlem. Postaralo se o to rozsáhlé zemětřesení, které v roce 1953 srovnalo většinu ostrova se zemí. Původní budovy se zachovaly pouze v městečku Fiskardo na severu ostrova, které patří k jednomu z nejnavštěvovanějších míst.

Jedná se o vyhlášené letovisko s malebnými barvenými domky, menší oblázkovou pláží a hlavně přístavní zátokou, kde vedle rybářských bárek kotví i nejluxusnější jachty. Přístav lemuje promenáda s obchůdky nabízejícími především suvenýry a hlavně s množstvím taveren, kde si lze vybrat ze široké škály tradičních řeckých jídel, především ryb a mořských plodů. Můžete je vychutnat třeba se skleničkou Roboly, místní odrůdou bílého vína.

Drobnou kuriozitou je pak možnost objednání hot dogů nebo tradiční anglické snídaně, což má nalákat konzervativní britské turisty, kteří si ostrov velmi oblíbili. S podobnou úsměvnou nabídkou se můžete setkat nejen v leckteré taverně ale i v mnoha hotelech všude na ostrově.

Fiskardo – přístavní městečko, které byste neměli minout

 

Půl hodiny cesty jižně od Fiskarda leží letovisko Asos, které je právě spolu s Fiskardem považováno za jedno z nejhezčích na ostrově. Můžete se tu pokochat nejen samotnou vesničkou, ale vydat se třeba na procházku po skalnatém pobřeží, vyzkoušet některou ze zdejších plážiček nebo si vyjet ke staré benátské pevnosti, která kdysi vísku strážila.

Při návštěvě Kefalonie byste neměli vynechat ani prohlídku hlavního města Argostoli. Živá pěší zóna v centru je lemovaná množstvím obchodů, kde lze nakoupit suvenýry všeho druhu. K prohlédnutí je zde několik kostelů, radnice či hlavní náměstí Valiano. Pokud vás bude zajímat historie ostrova, zamiřte do některého ze zdejších muzeí. Velkým lákadlem je také přístavní promenáda. Kromě lodí tam totiž můžete pozorovat želvy, které připlouvají k rybářským člunům.

Přírodní krásy se skrývají i pod zemí

Jestliže dáváte raději než turistickým promenádám přednost přírodním krásám, neměli byste opomenout navštívit jeskyně Melissani ležící na východní straně ostrova. Jde vlastně o jeskynní jezero s propadlým stropem, kterým pronikají dovnitř sluneční paprsky a spolu s dokonale modrou hladinou tak vytvářejí čarokrásnou atmosféru. Po jezeře vás povozí na lodičce, počítejte však s možným delším čekáním. Jedná se skutečně o jednu z hlavních atrakcí ostrova a místo je proto celkem turisticky frekventované. Samotná prohlídka trvá jen zhruba patnáct minut, rozhodně ale stojí za to.

Pokud vám zbyde čas, zavítejte také do krápníkových jeskyní Drogaratti, které se nachází pouhou čtvrt hodinu cesty od podzemního jezera.

Sluneční paprsky vytváří v jeskyni Melissani skutečnou hru světel

 

Vyrazte k sousedům

Pokud by vám samotná Kefalonie nestačila, vydejte se na výlet na některý ze sousedních ostrovů. Populární je samozřejmě jižně ležící Zakyntos, který nabízí množství přírodních i historických krás. Severně od Kefalonie se pak nachází Ithaka – ostrov proslulý jako domov bájného Odyssea. Ostrov je lemován množstvím větších i menších pláží a můžete tu vychutnat podobný poklid jako na Kefalonii.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)