Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Elektroauto z půjčovny

Elektroauto z půjčovny

Elektroauta se stávají čím dál běžnější součástí našich životů. Vidíme je zaparkovaná u obchodních domů, na silnici či u dobíjecích stanic a autosalonech po celé republice. Oblíbenosti těchto vozů si všimli také autopůjčovny, které začaly do svých nabídek vkládat právě elektroauta. Proč si půjčit elektrické auto z půjčovny a jaké to s sebou přináší výhody? Na to se podíváme v našem článku.

Proč elektroauta?

Dříve jsme se na elektroauta dívali skrze prsty. Pořádně jsme si neuměli představit, jak řídit auto, které nemá jako palivo naftu nebo benzín. Postupně se ale elektrovozy zdokonalovaly a dnes už se jedná o plnohodnotné dopravní prostředky, které slibují i poměrně zajímavý dojezd. Proč si ale lidé chtějí půjčovat elektroauta? A má to vůbec nějaký smysl, půjčit si zrovna elektroauto?

Elektroauto z půjčovny

Co třeba VW eGolf ELEKTRICKÝ - AUTOMAT

 Elektro auto

Na začátku éry bateriově poháněných vozidel nebylo příliš mnoho autopůjčoven, u kterých byste si mohli půjčit elektrické auto. Vozy byly drahé a lidé k nim neměly pořádně důvěru. Upřímně, nebylo ani moc výrobců, kteří by takové elektrické modely nabízely. Nyní se ale situace rapidně změnila a vy tak máte na výběr z několika desítek elektricky poháněných automobilů, které vám půjčovna nabídne.

Chci Teslu!

Půjčovny automobilů samozřejmě nabízejí také možnost půjčit si Teslu. Jestliže tak chcete udělat na někoho dojem nebo prostě jen zamachrovat „hele, já mám Teslu“, pak vás vyjde rozhodně levněji si ji půjčit než ji kvůli těmto účelům kupovat. Tesly ale budou patřit spíše mezi ty dražší vozy v půjčovnách, takže se na to připravte. Cena se ale samozřejmě liší podle toho, o jaký model Tesly se jedná, na jak dlouho si jej budete půjčovat a v jaké autopůjčovně tak učiníte.

Vyplatí se mi elektroauto

Elektroauto z půjčovny si můžete půjčit také v případě, že si jej chcete pouze vyzkoušet. Pučte si jej třeba na tři dny, zjistěte, jaké to je jezdit s elektroautomobilem, jak reaguje, jak se dobíjí a tak dál. Třídenní výpůjčka vás nebude stát celou výplatu a pokud stojíte před rozhodnutím, zda si pořídit elektroautomobil, může vám takové vypůjčené auto hodně napovědět.

Půjčení je levnější

Proč si půjčit elektroauto v půjčovně? Pakliže potřebujete zapůjčit auto proto, že své máte v servise, případně jste někde na dovolené a nechce vám jezdit vlaky a MHD, je půjčení auta také řešením. Pokud navíc zvolíte zapůjčení elektroauta, pak vězte, že celková cena za půjčení bude nižší než v případě klasického vozu na konvenční pohon.

Mezi další výhody je, že auto nebudete muset vracet s plnou nádrží ale plnou baterkou. A to vás vyjde mnohonásobně levněji. I v tomto ohledu je tedy výhodnější půjčit si právě elektromobil. Pokud jste navíc posedlí ekologií, budete mít jistotu, že nevypouštíte do ovzduší žádné zplodiny, které by se podílely na skleníkovém efektu a tak dále. Navíc, s elektroauty, i s těmi z půjčovny, můžete často na místa, kam se automobil s běžným motorem nedostane (centra měst apod.). I to má určitou výhodu především v případě, že jste někde na dovolené.

Závěrem

Autopůjčovny postupně zjistily, že je o elektroauta mezi řidiči nemalý zájem. I proto do své nabídky zařadily právě elektroauta. Cena za půjčení vozu je často nižší než půjčení automobilů na běžný pohon. Druhou výhodou je, že také tato auta nejsou tak drahá na provoz, a navíc máte jistotu, že auto, které si půjčíte, bude téměř jako nové, protože elektroautomobily nejsou na trhu zase tak dlouho. Vyzkoušíte si také všechny nové technologie, které vám elektroauotomobil může nabídnout. Poslední výhodou pak může být povolený vjezd od center měst nebo možnost jízdy bezplatně po dálnici.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)