Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Plitvická jezera

Plitvická jezera

Plitvická jezera: Jedna z nejkrásnějších přírodních památek Chorvatska

Jednou z nejkrásnějších přírodních památek Chorvatska, jsou Plitvická jezera, místo kde se natáčely některé scény známého německého filmu Vinettou. O jejich jedinečnost svědčí například to, že již v roce 1949 byla Plitvická jezera vyhlášena národním přírodním parkem a o třicet let později byla zapsána na seznam světové organizace UNESCO.

Plitvická jezera

Cestou do Chorvatska se zastavte u jezer

Plitvická jezera je nejsnazší navštívit v průběhu poznávacího zájezdu do Chorvatska, které většinou mají jejich návštěvu zahrnutu do svého programu. Pokud pojedete na dovolenou na chorvatské pobřeží po vlastní ose, můžete si naplánovat příjezd do oblasti Plitvic tak, abyste si mohli tuto jedinečnou památku prohlédnout. Pokud chcete pořídit i pár pěkných fotografií a vychutnat si jedinečná panoramata, která národní park nabízí, počítejte se zdržením minimálně v délce pěti hodin. Další možností je podniknout k Plitvických jezerům fakultativní výlet z letovisek na pobřeží, což ale znamená několik hodin strávených v autobuse. Nejblíže to k Plitvičkám budou mít klienti ubytovaní v oblasti Zadaru. Nejdále turisté z jižní části Makarské riviéry či ze západní části Istrijského poloostrova.

Praktické informace před cestou

Přírodní park je otevřen pro návštěvníky v letních měsících od 7 hod. do 20 hod.

Plitvická jezera

Vstupné za dospělou osobu je 110 kun, děti ve věku 7 až 18 let platí polovinu a děti do sedmi let mají vstup zdarma. Spolu se vstupenkou dostanete také mapku celého parku se zaznačenými prohlídkovými trasami, kterých je celkem šest, a jsou od sebe navzájem barevně odlišeny. Turistům není zpřístupněn z důvodu ochrany původního ekosystému celý park, ale pouze některé jeho části. Pohybovat se proto v parku musíte pouze po vyznačených trasách. Do parku se dostanete dvěma vstupy, u nichž jsou velká odstavná parkoviště. Cena za hodinu parkování je 7 kun.

Za zhlédnutí stojí druhé největší a současně nejvýše položené Proščanské jezero, jenž leží v nadmořské výšce 639 metrů, největší jezero Kozjak, které je rovněž i nejhlubším jezerem, a nejkrásnější 49 metrů vysoké vodopády Sastavci.

Teplota vody v létě v jezeře Kozjak dosahuje až 25 °C. K některým jezerům se můžete dostat pěšky po bezpečných chodnících, malým vláčkem či lodí. Ať už zvolíte krátkou prohlídku Plitvických jezer či zde strávíte třeba celý den, vždy budete obdivovat smaragdově zelenou či tmavě modrou vodu místních jezer umocněnou nádhernou krajinou, kterou zde příroda vytvořila.

Autopůjčovna Praha OneTwoGo - rádi vám půjčíme auto na dovolenou i na výlet. Každý vůz je dezinfikovaný ozonem, bezkontaktní, bezpečné předání vozu

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)