Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Kláštery Meteora

Kláštery Meteora

Kláštery Meteora: Nejnavštěvovanější památka Řecka

Kláštery Meteora, které jsou po Athosu druhým nejrozsáhlejším řeckým klášterním komplexem, najdete v údolí říčky Pineus, nedaleko malého městečka Kalambaka. Kláštery Meteora jsou jedinečné a nikde jinde na světě podobné ortodoxní kláštery nenajdete. Jejich jedinečnost tkví zejména v jejich umístění.

Kláštery Meteora

Kláštery na skalách

Nachází se na vrcholcích skalních útvarů, které před více než třiceti milióny lety vytvořilo moře, jež se v dávných dobách na území nacházelo. Samotný název Meteora znamená „vznášející se ve vzduchu“. A tak i kláštery vypadají, jakoby se vznášely. Když vezmeme v úvahu, že výška jednotlivých skalních útvarů, na kterých jsou kláštery umístěny, dosahuje 300 metrů, je až s podivem, jak je dokázali skromní mniši ve středověku vybudovat, když z dostupných pramenů víme, že jediným jejich pomocníkem při výstavbě byla obyčejná kladka.

Kláštery Meteora

Z původních více než dvaceti klášterů, jejichž výstavba začala na počátku 14. století a trvala po několik dalších staletí, se dochovalo šest klášterů, které jsou pod ochranou světové organizace UNESCO. Kláštery Meteora jsou jednou z nejnavštěvovanějších památek Řecka. Každoročně je navštíví desítky tisíc turistů. České i místní cestovní kanceláře pořádají ke klášterům Meteora fakultativní výlety pro turisty ubytované na Olympské riviéře, poloostrově Chalkidiki či na některých blízkých ostrovech (např. Skiathos, Skopelos). Cena výletu se pohybuje v závislosti na vzdálenosti od 700 Kč do 2 500 Kč.

V létě jsou kláštery plné turistů

V letních měsících musíte počítat s tím, že kláštery budou plné návštěvníků, brzy na jaře či později na podzim je v klášterech návštěvníků podstatně méně. Zatímco v dávných dobách bylo jedinou možností, jak se nahoru do klášterů dostat, vyšplhat nahoru po žebřících či se nechat vynést v koších, dnes Vás autobus doveze přímo na parkoviště pod kláštery a Vy budete muset zdolat pouze několik desítek schodů, které byly dodatečně přistavěny na počátku 20. století.

Ze šesti dochovaných klášterů slouží dva stále ke svému původnímu účelu a ze zbylých čtyř byla vybudována muzea pro turisty. Nejstarší a největší klášter Megalon Meteoron patří k nejvíce navštěvovaným a slouží jako muzeum a prodejna suvenýrů. Jako muzeum slouží také klášter Varlaam, klášter Sv. Štěpána a Sv. Trojice. Jako mužský klášter je dodnes využíván klášter Sv. Nicholase Anapausase a klášter Rossanou slouží jako útočiště jeptišek.

Autopůjčovna Praha OneTwoGo - rádi vám půjčíme auto na dovolenou i na výlet. Každý vůz je dezinfikovaný ozonem, bezkontaktní, bezpečné předání vozu

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)