Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Jak vybrat kameru do auta

Jak vybrat kameru do auta

Investovat do kamery je pro někoho zcela zbytečné, na druhou stranu může být záznam z kamery ideální svědek při dopravní nehodě nebo trestném činu v případě vandalismu. Ovšem pozor, tyto záznamy předkládejte k dispozici jen Policii ČR, která bude daný případ vyšetřovat, jinak by se mohlo stát, že vás viník nehody zažaluje za porušení autorských práv. Kamery jsou v autech také kvůli záznamu přírody, která může být někdy fascinující.

Kamery se instalují na přední sklo vozu, sledují dění před vozem a částečně také po stranách, záleží na kvalitě dané kamery. Než si kameru zakoupíte, musíte mít přesně stanovenou hranici, kolik jste schopni do autokamery investovat, samozřejmě platí skutečnost, že čím více do kamery investujete, tím kvalitnější bude obraz.

Jakou kameru můžete zakoupit do vozidla?

Klasická autokamera - klasické autokamery bývají nejprodávanější, neboť jejich ceny bývají nízké. Snímají bezprostředně místo před vozidlem a umisťujete je do horní části čelního skla, většinou poblíž zpětného zrcadla. Zakoupit si je můžete i v mini verzi, která je méně nápadná, a tím i populárnější.

Duální autokamera - jedná se o kameru, která zvládá snímat dvě dění najednou, kromě přední strany před vozidlem, můžete monitorovat i dění uvnitř vozidla.

Externí autokamera - zakoupit si také můžete kameru, která monitoruje pohyb za vozidlem. Většina nebývá pořizována jednotlivě, ale jako doplněk klasické autokamery, následně je možné je spojit pouhým kabelem.

Zakoupit si také můžete autokameru s GPS navigací, která není mnoho oblíbená, neboť její fungování není stoprocentní.

Kam můžete kameru do vozu umístit?

Kamera na sklo - při umisťování kamery do vozu je důležité, aby vám nikdo nepřekážely ve výhledu, což by nebylo komfortní pro vás a zároveň se jedná o porušení dopravní vyhlášky, což vás může stát nemalé peníze. Kamery jsou většinou do tvaru čtverce nebo obdelníku, zatímco z jedné strany snímají okolí před vozidlem, druhá strana nám ukazuje přesně to, co můžeme vidět před sebou.

Kamery na zpětné zrcátko - tyto kamery běžně napodobují běžné zrcátko, které mají na jedné straně snímač a na druhé displej.

Kamera do auta

Ostatní přednosti kamer

Automatické spuštění - i když se jedná o vlastnost, kterou mají dnes již skoro všechny kamery, mohou se najít výjimky. Nikdo nechce složitě zapínat kameru pokaždé, když někam vyjede, automatické spuštění je výhodou pro každého řidiče, který hodně cestuje, neboť se kamera zapne automaticky při nastartování vozidla.

České nastavení - pokud nedáváte přednost cizímu jazyku a raději posloucháte svůj mateřský jazyk, určitě dbejte pozornosti nastavení, ve kterém jsou uváděny všechny jazyky, do kterých můžete kameru nastavit.

Kvalita videa - při vybírání autokamery upřednostňujte také kvalitu videa, která se odráží v pořizovací ceně kamery.

Paměťová karta - do autokamery se také musíte zakoupit paměťovou kartu, aby se vám videa ukládala. Pokud jezdíte delší vzdálenost potřebujete ukládat větší množství videí, určitě volte SD kartu. Na druhou stranu pokud máte kvalitnější kameru, která má připojení k Wi-Fi, nemusíte investovat ještě do větší paměťové karty, ale můžete si videa rovnou stáhnout do mobilního telefonu.

Upevnění kamery - než kameru připevníte na sklo, pořádně si promyslete místo. Na upevnění můžete využít buď přísavky nebo nálepky, přičemž nálepky vydrží déle, ale nemůžete je přemístit, proto bývá jejich uchycení důležité.

Noční režim - nezbytnou součástí autokamery je také noční režim, který vám usnadní nahrávání během noci, kdy není dostatečné světlo.

 

Články pro vás píše Autopůjčovna Praha OneTwoGo

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)