Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Hackerské útoky na automobily

Hackerské útoky na automobily

Hackerské útoky na automobily. Je třeba se jich obávat?

Dnešní moderní auta jsou vybavené celou řadou technologií. Ty však naskýtají hackerům spoustu příležitostí, jak se do nich mohou nabourat a zneužít je. Kupříkladu hackeři jsou schopni aktivovat klakson, nepřetržitě nechat vystřikovat kapalinu stěrače na čelní sklo, deaktivovat světlomety, falšovat údaje rychloměru, zvyšovat hlasitost rádia či vypínat varovná světla. Vesměs se tedy jedná o útoky, které cílí na oslabení pozornosti řidiče.

Pokud vám takovýto útočník například vypne světla na slabě osvětlené silnici, pak může vše skončit až dopravní nehodou. Stejný výsledek může mít i nečekané zesílení rádia. Nebezpečné jsou zejména ty útoky, které nemůže řidič manuálně svépomocí potlačit. Avšak největší hrozby číhají někde jinde, všechny výše zmiňované ataky v drtivé většině případů končí maximálně přerušením jízdy a okamžitým telefonátem do servisu, že s vozem není něco v pořádku.

Hackerské útoky na automobily

Brzdy jsou nejzranitelnějším místem

Daleko zákeřnější a nebezpečnější jsou hackeři, kteří manipulují s brzdami. Známy jsou například případy, kdy někdo dokázal na dálku aktivovat ruční brzdu u cizího automobilu. Nicméně největší riziko hackerského útoku spočívá v úplném zamezení brzdění. Zde by se už jednalo o situaci, jež by řidiče a všechny ostatní účastníky silničního provozu bezprostředně ohrožovala na životě.

Obecně vzato se ale hackerských útoků na vaše auto nemusíte obávat, neboť jsou jenom opravdu sporadické a prakticky vždy jsou cílené na konkrétní osobu, nikoliv nahodile. Jednoduše řečeno existuje celá spousta dalších způsobů, jak se takovéto nežádoucí osoby zbavit. Hackerský útok na automobil představuje jeden z těch vůbec nejtěžších způsobů, proto se tak často nepoužívá. K jeho realizaci je navíc nutno vskutku nepřeberné množství technických znalostí a schopností.

 

Hackeři se o auta zatím nezajímají

 

Články pro vás píše Autopůjčovna Praha OneTwoGo

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)