Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Elektromobily jako výhodná koupě?

Elektromobily jako výhodná koupě?

Jsou elektromobily výhodná koupě již v dnešní době?

Elektromobilita je čím dál více populární. Lidé si začínají kupovat elektromobily a už dávno neplatí, že by se s nimi nedalo jezdit. V dnešní době se začínají elektromobily objevovat především v ulicích velkoměst. Kdy ale pokryjí celou republiku? To je zatím otázkou. Elektromobily jsou propagované zejména ekology a politiky pro svou nízkou ekologickou zátěž. Oproti normálnímu spalovacímu motoru nemá elektrický motor žádné emise, a tudíž není tak velkou zátěží pro naše životní prostředí. Problémem je, že výroba elektromobilu, zejména jeho baterií, je v celku velkou zátěží, a v případě, že chceme být ekologičtí, měli bychom se také zamyslet odkud pochází energie, kterou naše vozidlo bude používat. V případě, že je z uhelné elektrárny, ekologická stopa je podobná jako u spalovacích automobilů.

Je dobíjení vozu stále tak obtížné?

Výhodou je, že elektromobil lze dobíjet všude, kde máte přístup k elektrické energii. Je tedy jedno, jestli váš vůz stojí před Vašim domovem, chatou nebo prací. V dnešní době lze dobíjet téměř všude a takto velmi lehko čerpat energii, kterou poté můžete projezdit. Zde je velmi výhodné používat různé předplatné, třeba společnosti Eon nebo ČEZ, které vám dokáže během nabíjení baterie ušetřit vcelku hodně financí.

Při nabíjení je důležité si uvědomit také sílu zdroje, od které se odvíjí také rychlost nabíjení. V dnešní době ovšem nabijete automobil během chvilky díky takzvaným superchargerům, které nabíjí váš vůz pod velmi vysokým proudem a nabíjení je tak v celku rychlé. Nabíjení většinou funguje tak, že po 80 % se nabíjí automobil maximální rychlostí a poté se nabíjení lehce zpomalí, aby nedošlo k poškození baterie.

Elektroauta

Je nutné si ale uvědomit, že superchargery nejsou všude, a je tedy nezbytné si jízdu naplánovat tak, abyste si mohli udělat pravidelné zastávky na dobíjení. Zde přichází ale nevýhoda elektroautomobilu. Bohužel nabíjení není tak rychlé jako tankování, a tudíž musíte na daném místě čekat, a počet stanic pro dobíjení elektromobilů není tak vysoký jako počet čerpacích stanic. Je tudíž nutné předem plánovat, kde budete dělat zastávky a kde můžete dobíjet. Ovšem po čase si člověk na toto zvykne a naučí se s tímto faktem pracovat. Například během oběda vůz necháte 45 minut nabíjet, poté se zastavíte někde na kávu a necháte ho 20 minut nabíjet. Takto velmi jednoduše dosáhnete podobného dojezdu jako automobil se spalovacím pohonem bez problému.

Náklady na prvním místě

Díky jízdě na elektrický pohon jsou elektroautomobily také šetrné pro Vaši peněženku a cena za kilometr v porovnání s cenou za kilometr u normálního spalovacího automobilu je značně nižší. Jediným vyšším nákladem je pořizovací cena elektromobilu. Nákupní cena je velmi často daleko vyšší než cena běžného automobilu se spalovacím motorem ve stejné kategorii. Také servis elektroautomobilu může být daleko dražší. Je ovšem důležité si uvědomit, že s elektromobilem nebudete trávit v servisu tolik času. Nemusíte totiž měnit palivový filtr, rozvody, vstřiky, svíčky či jiné.

V případě, že nemáte dostatečné finanční prostředky pro nákup elektromobilu, se vyplatí zvážit dlouhodobý pronájem elektromobilu nebo leasing. Tyto pronájmy mají běžně zajištěné také servisní smlouvy a vy se tudíž o nic nestaráte.

Autopůjčovna Praha OneTwoGo pro vás elektromobily připravuje, již brzy.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)