Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Nový VW Touareg R

Nový VW Touareg R

Automobilka Volkswagen otevřela dveře zcela novému druhu. Masivní Touareg s motorem V6 a velkou baterií? Proč ne? Vůbec první R-model VW poháněný hybridním pohonem, na který se můžeme těšit v druhé polovině roku 2020. Volkswagen považuje toto vlajkové SUV jako „paradigmatický posun“. Ano, rok 2020 mění svět rychlých nadupaných aut. Otázkou zůstává, zda je to plusem anebo mínusem.

Výkon

Pod kapotou se nachází přeplňovaný zážehový motor V6 s objemem 3,0 litrů, který produkuje 250 kW, což znamená až 340 koní. V zavazadlovém prostoru je posazená lithium-iontová baterie o výkonu 14,1 kWh, která pohání elektrický motor o síle 100 kW, jenž poskytuje dalších 130 koní. Automobilka uvádí celkový výkon o síle 460 koní, což je velice působivé. Z 0-100 km/h to Touareg R vytáhne za pouhých 5 sekund. K dispozici je také stálý pohon všech kol a maximální hmotnost přívěsu 3,5 tuny.

Jízdní vlastnosti

VW se chlubí tím, že Touareg R startuje vždy v "E-režimu“, za předpokladu, že je baterie nabitá. Poháněn elektromotorem dokáže tento model jet rychlostí až 140 km/h. Pokud se rychlost překročí, nebo byste sešlápli plynový pedál tvrději, systém ihned aktivuje přeplňovaný šestiválec a Vy se tak dostanete do mnohem vyšších rychlostí a sportovnějšího režimu.

V přístrojové desce je zabudovaný displej, který vám řekne kolik zbývá baterie, a také Vám nabízí možnost nastavit auto tak, aby se nabilo na určitou úroveň. Co se týče jízdních režimů, dostupné jsou následující: Eco, Comfort, Normal a Sport (on-road), Offroad and Snow. Zkrátka s ním zdoláte jakýkoliv terén, za jakéhokoliv počasí.

Inovativní technologie

Hybridní model Touareg R disponuje elektromechanickou stabilizací naklánění pro prudší a sportovnější projíždění zatáčkami, a zamezuje tak nedotáčivosti, což nabízí ještě lepší jízdní vlastnosti a Vy tak využijete tento vůz naplno. Dále pak světlomety IQ Light, které využívají technologii LED Matrix s regulací dálkových světel "dynamic light assist", panoramatickou střechou s posuvným či výklopným oknem a nechybí zde ani asistenčními systémy. Systém "Night vision" je jedním z asistentů, který pomáhá uvidět i to, co byste ve tmě normálně něviděli, a to pomocí zabudované infračervené kamery v předním nárazníku. Asistent "PreCrash" je bezpečnostní systém, který rozpozná hrozící kolizi auta a provede preventivní opatření zavřením všech oken, včetně střešního, napnutím bezpečnostních pásů a uvedením sedadel do vertikálních poloh, aby se zamezilo zraněním všech cestujících. "Sledování dopravy v příčném směru" je šikovný pomocník například v nepřehledné křižovatce, odkud není dobře vidět na výjezdy. Pomocí radaorových senzorů se systém doslova "podívá až za roh" a zjistí tak situaci a řekne Vám, zda můžete jet.

 

Autopůjčovna Praha vám nabízí vozy Volkswagen

 

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)