Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Mercedes Vision AVTR

Mercedes Vision AVTR

Ten, kdo viděl film Avatar jistě pochopí. Mercedes Benz přišel s novým konceptem AVTR, který naprosto předčí všechna očekávání, co se inovací týče. Technologie zatím ne zcela dostupná, ale tak vyspělá, že nám vyrazí dech. Pokud jste milovníky světa fantazy a zajímá vás, jak může svět s pomocí inovací za pár let vypadat, čtěte dál.

Až nadmíru komfortní a zcela bez emisí

Čtyři, ano čtyři, vysoce výkonné elektrické motory, které by měly být zabudované v těsné blízkosti všech kol vydají výkon až 350 kW. Díky inteligentnímu a plně variabilnímu rozdělení točivého momentu je výkon těchto čtyř individuálně ovladatelných motorů řízen vysoce efektivním způsobem. Inovativní pohon všech kol s daným směrem točivého momentu umožňuje naprostou svobodu a zaručuje dynamiku jízdy na nejvyšší úrovni, a zároveň poskytuje tu nejlepší možnou bezpečnost. Znamená to, že každé z kol je samostatně ovladatelné, což se hodí v různých situacích, které mohou na cestě nastat. Díky této technologii může Mercedes Vision AVTR vykonat směr jízdy bokem.

Ptáte se, zda bude Vision AVTR plně ekologický a šetrný k přírodě? Mercedes tvrdí, že ano. Měl by být vybaven organickou baterií s vysokým napětím, která je tvořena organickou buněčnou strukturou. Složení baterie umožňuje její 100% recyklovatelnost, tudíž by už příroda neměla trpět na škodlivé látky a recyklování takovéto baterie nebude tak nákladné, jako je to nyní u běžných elektro automobilů. Navíc se baterie velice rychle nabíjí. Díky automatizované, vodivé technologii nabíjení, je baterie plně nabita za pouhých 15 minut a ujede vzdálenost delší než 700 kilometrů. Rekuperací se pak, během dojezdu a brzdění, může baterie dobít s ještě vyšší účinností a přispívá tak k vysoké energetické činnosti celého systému.

Naprostá efektivnost

Na zadní části vozu jsou umístěny malé, pohyblivé, solární panely, které umožňují ještě efektivnější využití energie vozu. Tyto panely dokážou minimalizovat energetické požadavky na senzory, čipy a další komponenty, pouze na pár wattů. Jsou to takzvané "bionické klapky".

 

Mercedes Vision AVTR

Interiér jako z vesmírné lodi

Už jste někdy seděli ve vesmírné lodi? Pokud ne, možná se Vám to splní. Nadstandradní interiér Mercedesu Vision AVTR by jí měl svou podobou připomínat. Opravdová vize z budoucnosti. Zaoblené linie, které na sebe navazují, dodávají tomuto vozu jedinečnost až dokonalost. Sedačkám z mikrovlákna propůjčily vzhled mořské mušle, jenž jsou odděleny masivní středovou konzolí oblých tvarů, která se nakonci proměňuje v palubní desku. V interiéru nenaleznete žádný knoflík ani páku. Vše je přizpůsobeno dotyku.

Ovládání pomocí gest

Jak již bylo řečeno, celé ovládání vozu je přizpůsobeno dotyku člověka, a to díky intuitivní technologii. Informační tok systému je zajištěn digitálními neurony, které pronikají mřížkou přes kola až do zadní oblasti vozu. Celý tento ovládací systém funguje tak, že se Vision AVTR propojí s řidičem už při prvním dotyku a digitální neurony poté proudí z vnitřku do exteriéru a vizualizují tok energie a informací. Například, když řídíte, neurony pronikají skrze vnější stranu vozidla. Při změně směru proudí energie na odpovídající stranu. Palubní display se line přes celou plochu interiéru, v čele vozu, a zobrazuje vnější okolí ve 3D. Co se děje kolem vozu, za ním i před ním.

 

Autopůjčovna Praha OneTwoGo

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)