Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Pojistné podvody na vozidlech se rozmáhají!

Pojistné podvody na vozidlech se rozmáhají!

Stále otrlejší bývají jedinci, kteří se dopouštění pojistných podvodů na vozidlech. Nejvíc takových případů se odehrává v našem hlavním městě. Podvodníci se stávají stále více mazanějšími a chamtivějšími. Nad jejich praktiky zůstává rozum stát a někdy jsou zase spíše k pobavení. Při hlášení škod se zaměstnanci pojišťoven nikdy nenudí. Plánky nehod bývají i velmi úsměvné a při ztvárnění různých dopravních situací jejich fantazie nebere konce.

Popis dopravních nehod je také jedno velké panoptikum, které musí likvidátor doslova rozšifrovat. Někdy jsou podvody tak okaté, že je nepřehlédne ani pracovník přepážky a někdy jsou tak důmyslné a dopředu promyšlené, že se jen velmi těžko prokazují.

Podvodů je hodně a stále rostou. Pojišťovny stále zlepšují svůj team a sestavují stále více sofistikovanější systémy pro odhalení podvodných jednání. Pojistný podvod je posuzován jako trestný čin. Podle § 210 trestního zákoníku může být pachatel odsouzen k odnětí svobody až na 10 let.

Případy pojistných podvodů:

  • úmyslné uvedení nepravdivých, nebo zkreslených údajů,
  • jejich zamlčování,
  • úmyslné nadhodnocení vzniklé škody a její úmyslné způsobení,
  • nadhodnocení majetku už při uzavření pojistné smlouvy a následná fingovaná pojistná událost,
  • pojištění již poškozené věci.

Česká asociace pojišťoven (ČAP) vyvinula pro kontrolu a prevenci pojistných podvodů systém pro výměnu informací o podezřelých okolnostech (SVIPO). Tohoto programu se můžou účastnit všechny pojišťovny na českém pojistném trhu.

Uchráněné hodnoty některých pojišťoven v roce 2019 ve všech odvětví pojištění činí:

  • Česká podnikatelská pojišťovna a.s., uchráněná hodnota činila téměř 33 mil. Kč,
  • Generali pojišťovna a.s., uchránila téměř 510 mil. Kč,
  • Allianz pojišťovna a.s., téměř 327 mil. Kč,
  • Kooperativa pojišťovna a.s., téměř 56 mil. Kč.

Suma sumárum se jedná téměř o 926 mil. Kč, a to jen z výčtu těchto čtyř pojišťoven. Samozřejmě se jedná o celkový souhrn všech pojištění, tj. pojištění majetku, odpovědnosti, pojištění osob a samozřejmě pojištění vozidel. Zatím co v předchozích letech bylo v oblibě podvodníků pojištění osob, nyní se dostává na výsluní pojištění vozidel.

Pojistné podvody

Podvodníky najdeme mezi jednotlivci, ve firmách a v nepodstatné řadě mezi organizovanými gangy. Tu a tam se najde jedinec, který si chce „pouze přivydělat“. Další už záměrně fingují poškození vozidel a jejich náhradních dílů, nebo úmyslně navyšují vzniklou škodu. Někteří už při hlášení uvádějí pojišťovnu v omyl ve vidině svého obohacení. Další takovou sortou jsou lidé, kteří nemají uzavřené havarijní pojištění. Někde své vozidlo poškodí, poprosí svého kamaráda, aby vzal škodu na sebe a nahlásil jí ze svého povinného ručení jako viník. I také praktiky se ale vůbec nevyplácí. Nejhorší jsou pak už protřelí podvodníci, kteří znají velmi dobře všechny kličky a umí v podvodech „chodit“. Většinou jsou velmi arogantní a mají dobře prostudovány všechny pojistné podmínky, zákony a dobře připravené pojistné podvody. Jak se ale říká, na každého jednou dojde. Velmi dobře školení likvidátoři, ruku v ruce s týmem odborných detektivů jejich praktiky jisto jistě odhalí. Není ani výjimkou, že se na pojistných podvodech podílí nespočet organizovaných skupin jak z České republiky, tak ze zahraničí.

Na závěr je nutné podotknout, že je v této době ctí spolupracovat s českými klienty, kteří ještě neztrácí slušné chování.

Autopůjčovna Praha OneTwoGo

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)