Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Jak je to s mytím auta v zimě, mýt či nemýt?

Jak je to s mytím auta v zimě, mýt či nemýt?

Jak je to s mytím vozu v zimě? Mýt či nemýt?

Přestože venkovní teploty v létě dosahovaly často k 40 stupňům Celsina, určitě není od věci získat nějaké informace o tom, jak s vaším pojízdným miláčkem zacházet v zimě, alespoň co se do jeho čistoty týče.

O tom, jestli mýt či nemýt vůz v zimě, se vedla již spousta diskuzí. Na jedné straně jsou zastánci toho, že se to rozhodně nedoporučuje, jiní v tom problém nevidí. Pojďme se tedy na to podívat trochu odborněji.

Doma nebo v myčce? Rozhodně v myčce!

Mýt vůz v zimě doma na zahradě není úplně tím nejšťastnějším řešením a to především z jednoho důvodu - mrazu. V tomto případě je více než nutné hlídat venkovní teplotu. Mohlo by se vám totiž stát, že po umytí již neotevřete dveře, protože jednoduše přimrznou. Pokud se přesto rozhodnete šetřit a nevyužít služeb mycí stanice, pak k mytí přistupujte ideálně za slunečního počasí, kdy teploty neklesnou pod bod mrazu.

Mytí aut

Temperovaná myčka je výhodou

Oproti tomu mytí vozu v myčce představuje pro řidiče zejména v zimním období řadu výhod. Pokud vůz budete mýt v myčce, pak byste měli volit temperovanou čili uzavřenou myčku, která je vytápěná a v níž teplota nedosáhne pod bod mrazu. Nicméně s největší pravděpodobností na jinou myčku v zimním období nenarazíte, protože nevytápěné myčky jsou v zimě většinou mimo provoz.

Při volbě programu byste v zimním období neměli na autě šetřit a měli zvolit rozhodně ten, který obsahuje službu sušení. Při mytí vozu se přeci jen voda dostane všude a je nepříjemné, aby vám některé části zamrzly. Navíc doporučujeme mít připravený hadřík z mikrovlákna, kterým je možné místa, kde sušení nebylo dokonalé, otřít.

Mytí aut

Nástřik podvozku se určitě vyplatí

V zimním období byste také měli investovat do nástřiku podvozku, který na voze minimálně sníží následky používání soli na vozovce. Na kapotu se pak doporučuje nanést vosk, který minimalizuje ulpívání nečistot. A pokud chcete mít váš vůz skutečně dokonale ošetřen, pak po mytí doporučujeme ošetřit ještě gumové části vozu (např. u dveří) silikonovým olejem.

Uvidíte, že vás vůz tuto péči ocení.

Autopůjčovna Praha - OneTwoGo

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)