Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Víkend v Norimberku

Víkend v Norimberku

Město, při jehož jméně hned každý pomyslí na druhou světovou válku, patří k největším městům v Bavorsku. Ačkoliv byla velká část města při spojeneckém bombardování v roce 1945 těžce poškozena, stojí i dnes toto město za návštěvu.

Co stojí za vidění?

Při budování nové tváře města byl zachován původní rozvržení ulic. Zachovány také byly původní městské hradby. Naleznete zde jak opravené původní budovy, jejich kopie, ale také moderní stavby. Za návštěvu stojí i zdejší hrad, který byl sídlem římských císařů. Hradní palác již prošel rozsáhlou rekonstrukcí a několika dalších budov jí právě prochází. V paláci se nachází expozice věnovaná římským císařům a tak zde i český návštěvní nalezne povědomé tváře. Výstava je v německém a anglickém jazyce, ale u pokladny si můžete půjčit audio průvodce v českém jazyce. Velkou zajímavostí je návštěva hradní studny. Schválně zda uhodnete, jak je hluboká. Výsledek vás nejspíš velmi překvapí. Z hradeb se vám naskytne krásný pohled na Norimberk.

Norimberk

Nedaleko hradu se nachází Dürerův dům. Hrázděný dům z roku 1420 stojí na malém plácku pod hradem. Jak již název domu napovídá, nachází se uvnitř muzeum malíře Albrechta Dürera. Nedaleko hradu se nachází také zajímavé muzeum rodiny Tucherů, které nabízí expozici dobové zařízení městské rodiny. Muzeum se nachází v opraveném renesančním zámečku Tucherschloss.

Norimberk

Vydáte-li se dolů z kopce, nezapomeňte navštívit novou radnici, či několik zajímavých kostelů. Mezi ty nejkrásnější patří luteránský kostel sv. Vavřince a sv. Sebalda. Norimberkem protéká úzká říčka Pegnitz, díky níž si budete připadat jako v malých Benátkách. V blízkosti řeky naleznete nejedno romantické zákoutí. Tím nejznámějším je tzv. Maxbricke či katova lávka.

Norimberk

Co stojí za ochutnání?

Pro malé i velké mlsouny jsou zde norimberské perníčky. Na každém rohu také koupíte zdejší výborné preclíky a samozřejmostí jsou také norimberské klobásky. V Norimberku se nachází velké množství rozličných hospod a restaurací. Nabízejí nejen německou kuchyni, ale také italskou, thajskou a českou. Jelikož se nacházíme v Bavorsku, nesmíte zapomenout ochutnat místní pivo.

Norimberk

Doprava a ubytování

Rozhodně se jedná o dobrý tip na víkendový výlet nedaleko českých hranic. Ubytování zde naleznete snadno a za rozumnou cenu. Většina ubytovacích kapacit nabízí možnosti parkování. Využít můžete, ale také autobusovou dopravu. Ubytujete-li se nedaleko centra, dojdete pěknou procházkou po celém městě. Na delší cesty doporučuji využít místní metro či autobus.

Norimberk stojí za návštěvu celý rok, avšak nejvyhledávanějším termínem návštěvy je advent, kdy se zde konají tradiční a v Evropě nejstarší adventní trhy. Kromě architektury stojí za návštěvu také místní zoologická zahrada či germánské národní muzeum.

Norimberk

 

Vyberte si vůz na krátkodobý pronájem

 

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)