Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Aston Martin pomalu finišuje své SUV

Aston Martin pomalu finišuje své SUV

Aston Martin Lagonda Limited je automobilka známá nejenom fajnšmekrům a fanouškům Bonda. Už 105 let je symbolem sportovních luxusních vozů. Známá maska aut se objevuje i u Fordů, neboť v roce 1994 byla firma vlastněna americkou automobilkou. Nyní je součástí britského Prodrive.

Aston Martin pomalu finišuje své SUV

Britská automobilka Aston Martin je ikonou přepychu a preciznosti. Ručně konstruované automobily, které opouštějí továrnu, splývají se silnicí. Lesk, elegance i styl. To vše definuje klasiku od Astonu, která nabízí nezaměnitelný vzhled.

Aston Martin

Rodina vozů Aston Martin očekává tak trochu neklasický přírůstek. V porovnání se současnou flotilou se na svět chystá větší záhadný bratr.

Aston Martin vstupuje do nové éry. Připravuje pro svět své první SUV. Nebude to jen tak nějaké užitkové SUV, bude to luxus od věhlasného výrobce z UK.

Jméno vozu už je rozhodnuté, ačkoliv představen bude až koncem roku 2019. Automobilový svět přivítá do SUV týmu nováčka s názvem Aston Martin DBX.

Aston Martin

Aby novot nebylo málo, bude se vyrábět v novém firemním závodě v St Athan. Sama automobilka označuje fabriku za domov elektrifikace. Do budoucna zde chce rozjet produkci elektrických vozidel.

Poblíž nové výroby se nachází i terény, které jako první uvítaly kola okázalého SUV. Aston Martin DBX je v testovací fázi. Prototypy sjíždí terény Anglie. Samotné testování je pro podnik také odlišné. Přeci jen nasazení nového vozidla bude jiné než u stávajících luxusních sportovních aut.

Design nového SUV společnosti Aston Martin

Společnost navnadila svět záběry ze zkoušek, na kterých je SUV zahaleno, aby neunikly detaily jeho tvarů. Nicméně v tom, co odhaleno bylo, se nezapřou rysy Astonu.

  • Typická maska se světly vychází ze stávajícího designu automobilů.

Uvidíme, jestli přední část zůstane shodná i pro finální verzi DBX. Aston Martin se změnám nebrání. Důkazem je původní představená verze už v roce 2015 v Ženevě. Tehdy se DBX ještě příliš nelišilo od standardu firmy Aston Martin.

  • Nyní se rýsuje rozměrnější pěti dveřové SUV.
  • Při pohledu na jeho zadní část to vypadá, že Aston Martin chystá vykročit v případě SUV jiným směrem. Pryč jsou klasická světla. 
  • Z boku nápadně připomíná Nissan Juke. Především díky bočním okýnkům.

Zajímavosti

  • Prototyp nese SPZ s označením KP68MWU, která byla zaregistrována 18.10.2018. 
  • Původní design představený v Ženevě měl cílit na ženy. SUV mělo prolomit trend, kdy se právě ženy Astonům vyhýbají.

Představení

Kompletní odhalení nového SUV od automobilky, doteď zaměřené jen na luxusní sporťáky, se plánuje na poslední čtvrtletí příštího roku 2019.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)