Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Automobily, které parkují sami

Automobily, které parkují sami

Podélné parkování je pro mnoho řidičů utrpením, zvláště pak ve velkých městech. Vzhledem k tomu, že parkovací prostor je na přeplněných ulicích auty výrazně omezen, je zaparkování auta do malého prostoru životně důležitou dovedností každého řidiče ve velkém městě. Velmi často se problém s parkováním více řidičů znásobí a vede tak k dopravním zácpám, vypjatým konfrontačním situacím mezi řidiči nebo skončí ohnutými nárazníky.

Jediné tlačítko a vůz zaparkuje za vás

Naštěstí byla vyvinuta technologie, která nepříjemnostem s parkováním říká stop: automobily se díky ní zaparkují sami. Představte si, že naleznete perfektní parkovací místo, ale místo toho, abyste se snažili do místa vtěsnat a vmanévrovat do něj s vozem pohyby vpřed a vzad, stisknete tlačítko, klidně se usadíte a auto vklouzne do úzké mezery samo.

Automatické parkování

Obdobná technologie, která je používána pro automatické parkování vozidel, může být použita i pro systémy zabraňující kolizi, a nakonec i pro vozy, které ke svému pohybu nepotřebují řidiče.

Automobilky začínají nabízet vozy, které se sami dokáží ovládat, protože je k tomu vede poptávka spotřebitelů. Podélné parkování je často nejobávanější částí testu dovedností řidiče a je to něco, co musí člověk za volantem udělat ihned bez ohledu na provoz kolem a s tím spojené okolnosti. Lidé, kteří žijí ve velkých městech, zřejmě podobný úkol řeší každý den. Zbavení se této každodenní stresující nepříjemnosti je tak pro ně velmi přitažlivé.

Výhody systému automatického parkování

Technologie umožňující vozu samostatně zaparkovat pomáhá vyřešit i některé problémy s parkováním a dopravou v hustě obydlených městských oblastech.

Zaparkování auta do těsného prostoru je omezeno schopností řidiče. Auto, které se umí zaparkovat samo, dokáže vmanévrovat do menších prostor, než do kterých by to svedla většina řidičů. To usnadňuje lidem najít více potenciálních prostor pro zaparkování a umožňuje vtěsnat větší počet vozů do menšího prostoru. Manévr pro automatické podélné zaparkování navíc trvá pár vteřin, takže mizí problémy v podobě několikaminutového zdržení provozu v případě komplikací při manuálním parkování.

Automatické parkování

Závěrem

Vysoká obtížnost a komplikace řidičů při podélném parkování vede ke spoustě drobných škrábanců a poškození. Samostatná parkovací technologie dokáže zabránit mnoho z nich. Řidič vozu s automatickým parkováním tak šetří peníze, protože se nemusí starat o pojistné nároky na škody spojené s parkováním svého vozu.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)