Přistavení vozu zdarma v Praze. Pojištění a dálniční známka v ceně. Výhodný tarif, zarezervujte si své vysněné auto ještě dnes, se vším vám poradíme, volejte kdykoliv +420 773 116 716

Německá města zakazují vjezd dieselům

Německá města zakazují vjezd dieselům

Německá vláda se v únoru letošního roku sešla, aby našla způsob, jak zabránit zavádění zákazů vjezdu těžce znečišťujícím dieselovým motorům do center velkých měst. Vláda se snažila uklidnit řidiče a výrobce automobilů poté, co soud rozhodl, že místní úřady mají právo zmíněný zákaz na území svého katastru vyžadovat.

 

Rozhodnutí soudu povolit samosprávám regulovat zákazem dopravu zahnalo do kouta vládu Angely Merkel, kritizovanou za to, že udržuje vřelé vztahy s německým automobilovým průmyslem, který zaměstnává asi osm set tisíc lidí. Výnos soudu totiž údajně vyvolává tlak na výrobce, aby provedli nákladné úpravy stávajících vozidel a jejich auta tak splňovala nejpřísnější emisní normy.

 

V Německu, kde motoristé očekávají, že mohou řídit své silné automobily ve městech i na dálnicích bez omezení rychlosti, jsou jakákoliv omezení týkající se dopravy nepopulární. Kvalita ovzduší je však v současné době v Německu velkým tématem, kdy se dnes většina spotřebitelů největšího evropského trhu s automobily přiklání k zelenému myšlení a odpovědnému životnímu stylu.

 

Vláda Angely Merkel se snaží snížit možný dosah úplného zákazu vjezdu dieselů do měst, který předpokládá rapidní snížení ceny asi u patnácti milionů starších vozidel na území Německa. Šířící se zákazy mohou též znamenat začátek konce spalovacího motoru, na který jsou Němci, jeho vynálezci, pyšní. "Jedná se o komplikované téma. V různých městech se jedná o různé situace" řekl k věci mluvčí vlády Steffen Seibert. Celkově bylo zjištěno, že přibližně sedmdesát měst včetně Hamburku a Stuttgartu, se potýká s nadměrným množstvím oxidu dusíku (NOx) v ovzduší.

Autopůjčovna diesel

 

Seibert též uvedl, že úroveň NOx v posledních letech rapidně klesl a mnoho měst by se tak k plánovaným zákazů nemuselo nakonec uchýlit. Zároveň ubezpečil, že vláda bude hledat vhodné alternativní řešení pro města s výrazně vyššími hodnotami oxidu, které způsobují onemocnění dýchacích cest. Jedno z možných řešení, které zvažovala nová vláda pod vedením konzervativní Merkel, je zavedení celoplošného systému modrých nálepek, které by značily, jak ekologicky šetrný konkrétní vůz je. Mezi další zvažovaná řešení vlády se řadí také zavedení veřejné dopravy v některých městech zdarma. Podrobnosti k jednotlivým navrhovaným opatřením však zatím nebyly schváleny.

Zpět do blogu autopůjčovny
Komentáře k článku (0)